Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie węzła chłonnego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam od 8 m-cy męcza mnie różne dolegliwości, stan podgorączkowy 37-37,5, nocne poty, bóle stawów, ob 22-33 ale najbardziej niepokoi mnie usg węzłów chłonnych: po stronie lewej w okolicy tętnicy szyjnej węzły chłonne 12x4,18x4,11x4 z widocznymi zatokami, w sąsiedztwie pęczka naczyniowego węzeł 14x4, w lewym dole nadobojczykowym węzeł z widoczną zatoką 10x3, po prawej stronie w sąsiedztwie kąta żuchwy uwidoczniono obszar 9x4 odpowiadajacy najpewniej węzłowi chlonnemu. Powyżej podziału CCA widoczne węzły chłonne z zatokami, 19x4,12x3,13x4. W lewym dole nadobojczykowym węzły chłonne 7x3,6x2. W sąsiedztwie M.S-C-M.wrzecionowaty wezel chlonny 9x2. W lewym dole pachowym wezel 11x5 z zatoka tluszczowa, w prawym 13x6 o podobnej budowie. wizycie u hematologa hematolog stwierdzil ze nie widzi powodu dalszej diagnostyki ani wycięcia wezla do badania bo morfologia jest w normie. Czy powinnam zasiegnąc opini innego hematologa a moze po prostu kazac wyciąc sobie jeden węzeł do badania. Strasznie sie boje ze to cos groznego a oni nie chca dalej diagnozowac bo wedlug nich jest ok.Co pan doktor o tym myśli, czy wyciąć węzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu mam 24 lata ja ci radze zasiegna opinii innego lekarza najlepiej jakiegos profesora ja mialam podobnie wzieli wycinek wezla chlonnego okazalo sie ze jest to przezut raka zlosliwego.Na dalszych badaniach okazalo sie ze mam go w czesci nosogardla i w glowie ma 4 cm i mam bardzo zle rokowanie.Ja mialam tak samo z lekarzami machneli reka i nie chcieli leczyc pojechalam prywatnie do kliniki do poznania i tam wszystko znalezli teraz od 26.04 zaczynam radio i chemioterapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki węzeł chłonny powiększony z reguły usuwa się w całości w znieczuleniu miejscowym (po ostrzyknięciu substancją znieczulającą skóry i tkanki podskórnej), bezboleśnie. Małą rankę po usuniętym węźle zaszywa się. Po około 7-14 dniach usuwa się szwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×