Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy neurologiczne po cesarce


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam. Nie bardzo wiem do czego podpiąć moje zapytanie. Otóż w lipcu 2008r. musiałam przejść cesarskie cięcie. Dostałam znieczulenie do kręgosłupa. Wszystko było ok do momentu kiedy podczas zabiegu pielęgniarka postanowiła zdjąć mi maskę tlenową. Czułam, że mam problemy z oddychaniem i na monitorze widziałam jak moje serce zaczyna szybciej bić.. Poprosiłam o ponowne założenie maski i wszystko wróciło do normy. Po zabiegu oczywiście leżałam płasko, bo nawet ból nie pozwalał mi na jakikolwiek ruch. Jednak zaczęłam się czuć dziwnie jak nigdy dotąd: miałam trudności w oddychaniu, jąkałam się i czułam jakbym w każdej chwili mogła połkąć swój język, czułam jak mi sztywnieje. Nie mogłam spać całą noc po porodzie, bo bałam się, ze się uduszę własnym językiem, a rodziłam o godzinie 9 rano. Kolejny dzień też nie spałam. Dopiero, gdy upomniałam się u lekarza o pomoc (bo za pierwszym razem mnie w ogóle zignorował), dostałam tabletkę nasenną. Po tej przespanej nocy przestałam się już jąkać, ale reszta objawów pozostała. Jedynie jest w lżejszej formie. Gdy leżę w pozycji półsiedzącej lub całkowicie leżącej czuje po chwili jakby mózg mi się lekko przekręcał i język lekko sztywniał. Ponad to od tego czasu nabawiłam się klaustrofobii (nie potrafię przebywać w małych albo dusznych pomieszczeniach, bo mam wrażenie, że się duszę). Chcę podkreślić, że przed zabiegiem nigdy czegoś takiego nie odczuwałam. Radziłam się lekarza rodzinnego i endokrynologa, do którego chodzę. Rodzinny skierował mnie na badanie krwi, które wyszło prawidłowo, a endokrynolog zasugerował, że to może być spowodowane stresem. Tylko, że tak jak pisałam wczesniej-nigdy nic takiego nie występowało u mnie nawet podczas największych stresów! Proszę o poradę, bo już nie wiem co z tym robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Poród jest innym rodzajem stresu, tym bardziej związany z cesarskim cięciem. Po opisie nie wydaje się to nic niepokojącego o podłożu organicznym. Jeśli jednak ma Pani wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, w takiej sytuacji można skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×