Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na najądrze


Gość daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na USG jąder opis jaki dostałem od lekarza brzmi *Oba jądra prawidłowej wielkości i echostruktury i zmian zapalnych. Lew najądrze nieznacznie powiększone 10/10mm o obniżonej, niejednorodniej echogeniczności z przestrzenią płynową powyżej 9mm /stan zapalny?/. Prawe najądrze nie powiększone. * -Co to znaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Być może to jakaś torbiel zapalna. Jest to raczej niegroźny stan. Radzę w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Może włączenie leków przeciwzapalnym zlikwiduje tą patologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu wyczuwam w okolicach najądrza malutką kulkę i łączącą się z nią cieniutką żyłkę, która łączy się z najądrzem. Nie odczuwam żadnego bólu. Czy to jest coś groźnego czy tak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek

Nie tak nie musi być a nawet nie może.Radze udać sie do lekarza urologa.Z tego co opisujesz możliwe ze jest to torbiel najądrza,niegroźny guzek który z pewnością dalej będzie Ci rósł z czasem wywołując dyskomfort i ból w podbrzuszu.Najczęściej usuwa sie go chirurgicznie,zostawiony bez reakcji w skutkach może prowadzić do bezpłodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek

Nie mam pojęcia nie jestem lekarzem kolego,a nie będę cie wprowadzać w błąd,mowie tylko to co wiem z własnego doswiadczenia:) Sam miałem usuwany torbiel i miałem podobne objawy co twoje czyli guzek nad jądrem(prawym) przymocowany do niego jakąś żyłka.Nie bolał mnie więc go zlekceważyłem,po 2 latach odezwał się ból w podbrzuszu,ból prawej nogi i ból jądra.Okazało się ze zaczął dosyć szybko rosnąć,udałem się do lekarza i trzeba było usunąć.Tobie też radze udaj sie dla własnego spokoju do lekarza,bo szukanie diagnozy przez internet nic ci nie pomoże a niepotrzebnie najesz sie stresu i naczytasz niepotrzebnych rzeczy.Może masz wodniaka może torbiel może cos jeszcze innego,jedno jest pewne nikt ci nie postawi jednoznacznej diagnozy na zadnym forum jesli ty sam czegos z tym nie zrobisz.Lepiej isc do lekarza we wczesnym stadium choroby niż wtedy jak bedzie już za późno i okaże sie ze może jesteś bezpłodny albo co najgorsze okaże sie ze guz jest złośliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym u urologa. Wykonał USG i powiedział, że to nic groźnego. Jest to wynikiem słabszego dopływu krwi. I stąd mogła powstać taka kuleczka. Dodam, że mam to za jądrem na dole. Miałem 2 lata temu zabieg na żylaki powrozka i to też mogło mieć wpływ. Chyba nie mam co się już tym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×