Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bilirubina i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam! odebrałam niedawno wyniki badań. Bilirubina całkowita 1,26, glukoza 65, Alat 49, Apat 31.Morfologia i OB w normie. Lekarz zalecił USG, powtórne badanie za ok. miesiąc. Widzę po skórze na dłoniach i stopach, że jest zażółcona , szczególnie następnego dnia po treningu na siłowni. Po jakim czasie poziom bilirubiny powinien się zacząć obniżać. (odstawiłam 14 lutego pigułki antykoncepcyjne - do tej pory nie pojawił się okres, biorę heparagen 2 razy dziennie od 5 dni). Czy badanie po 2 tygodniach nie będzie za wcześnie? Czy hormony (a raczej ich odstawienie) mogły mieć wpływ na stan wątroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bilirubina jest podwyższona nieznacznie, transaminazy w normie. Przy takim poziomie bilirubiny zwykle nie widać zażółcenia skóry. Po miesiący tj. zalecił lekarz należy powtórzyć badanie krwi. To może być zespół Gilberta, jeśli transaminazy będą w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skóra robi się bladożółtawa po naciśnięciu, tak samo na stopach. Ewentualnie kiedy bardzo zmarznę (może to związane z nienajlepszym krążeniem, szybko marzną mi dłonie i stopy,).Poza tym kolor jest raczej normalny (raczej blady, niż czerwony) No i niestety dokucza mi uczucie pełności (inna rzecz, że dalej nie dostałam okresu po odstawieniu pigułek to już ponad 40 dni, może stąd to uczucie). Bardzo się boję co pokaże USG w przyszłym tygodniu. Czy lekarz wykonujący badanie od razu mówi co widzi, czy jedynie załącza opis, bez wyjaśnienia? I czy nawet jeśli jestem chora na coś poważniejszego, to takie wyniki mogą wskazywać na to, że wątroba jeszcze nie jest mocno uszkodzona, czy nie ma reguły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×