Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maria

Powiększona wątroba o obniżonej echogeniczności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria
Witam Mam 56 lat. Rozpoznano u mnie WZW typu C. Jestem po leczeniu Interferonem z rybawiryną.Ostatnio wykonałam USG jamy brzusznej w którym stwierdzono: *pęcherzyk żółciowy beż złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. Wątroba powiększona w zakresie płata prawego o obniżonej echogeniczności. Zmian ogniskowych w wątrobie nie uwidoczniono. Śledziona w wymiarze dwubiegunowym 115 mm, bez złogów ogniskowych. Trzustka i obie nerki o prawidłowej echostrukturze.* Moje pytanie jest następujące: o czym może świadczyć powiększenie wątroby płata prawego i co oznacza, że jest o obniżonej echogeniczności? Czego mogę się w najbliższym czasie spodziewać? Bardzo się tym przejmuję. Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
o czym może świadczyć powiększenie wątroby płata prawego i co oznacza, że jest o obniżonej echogeniczności? - takie powiększenie może być następstwem właśnie zapalenia wątroby, które np. doprowadziło do stłuszczenia jednego płata (stłuszczenie w USG widoczne jest jako ognisko o obniżonej echogeniczności) Czego mogę się w najbliższym czasie spodziewać? - trudno mi ocenić co w najbliższym czasie może być następstwem tego zapalenia bez szczegółowych informacji klinicznych (np. badań laboratoryjnych, biopsji wątroby), musi Pani być pod opieką poradni chorób zakaźnych, tam będą wykonywane odpowiednie badania i wyjaśnią Pani obecny stan Pani zdrowia i co może się wydarzyć w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Bardzo dziękuje za odpowiedz .Jestem mile zaskoczona że znalazł się lekarz który zainteresował się moim przypadkiem. Bardzo mi Pan pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.