Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Pojedyncze o prawidłowej strukturze węzły chłonne szyi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Opis USG - pojedyncze o prawidłowej strukturze węzły chłonne szyi wzdłuż mięśnia MOS po stronie lewej o wymiarach 1,2x0,3 i 1,0x0,3 i po stronie prawej w okolicy potylicznej o wymiarach 1,0x0,4 . Proszę o odpowiedz co oznacza ten opis ,czy takie węzły mogą przejść w proces patologiczny.Wyniki ostatniej morfologi są w normie oprócz limfocytów 47% ,czy taki obraz może być przyczyną początku poważnej choroby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Opis oznacza występowanie prawidłowych węzłów chłonnych czyli niepodejrzanych o patologię. Raczej nie ma podstaw do niepokoju i prawdopodobieństwa zmian złośliwych w węzłach. W przypadku wątpliwości dalszym postępowaniem diagnostycznym może być biopsja cienkoigłowa węzła chłonnego lub nawet pobranie (wycięcie całego węzła) z następowym badaniem histopatologicznym. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANNA
dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta
mam pytanko bylam dzis na usg i mam powiekszony wezel chlonny prawy o wymiarach 3.39 lekarz powiedzial ze z regoly prawy jest zawsze powiekszony ale ten jest troszke wiekszy czy mam sie bac...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
mialam przeprowadzana biopsje wezlow chlonnych szyji i wyniki sa takie wezel chlonny hypoechogenicznym wielkosci 14x10mm, wezel lewy w gr IIA wielkosci 19x10mm i prawy 11x6mm.Czy mam sie o co obawiac dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.