Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paweł

Gastritis ac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł
Witam. Jakiś czas temu przeszedłem badanie gastrofiberoskopowe rozpocząłem już leczenie, ale chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat mojej dolegliwości ( od lekarza prowadzącego nie łatwo się coś dowiedzieć ) a mianowicie jakie jest prawidłowe jej tłumaczenie, jak długo może wyglądać takie leczenie co mogło być przyczyną takiej choroby? i wreszcie czy mogę spodziewać się w przyszłości jakiś problemów związanych z obecną chorobą. Za odpowiedź z góry dziękuje. Poniżej opis wyników badania: Przełyk prawidłowy. Wpust otwarty. Błona śluzowa żołądka w całości zapalnie zmieniona rozpulchniona z punktowym przekrwieniem zwłaszcza w części przyodżwiernikowej. Odźwiernik kształtny drożny. Opuszka XII-nicy i gastroskopia odwrócona bez zmian. Pobrano test na H-P. DGN. Gastritis ac. Test na HP (+++) Pozdrawiam Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Gastritis ac. - oznacza ostre zapalenie błony śluzowej żołądka Test na HP (+++) - oznacza znacznego stopnia zakażenie bakterią Helicobacter pylori Leczenie polega na podawaniu przez około tydzień dwóch antybiotyków oraz przez miesiąc leków obniżających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek. Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. Z reguły takie leczenie jest wystarczające. Powód takie zapalenia może być różny (stres, nieodpowiednia dieta, nadużywanie leków i używek).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.