Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość marysia

Ból w okolicy wątroby i podwyższona bilirubina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marysia
Witam. Chciałam się dowiedzieć czy to coś poważnego lekarz rodzinny skierowal mnie do he-patologa ponieważ miałam podwyższona bilirubine (niewiele) i żółte białka oczu, lekarz hepatolog skirowal mnie na badania i wizyte mam dopiero za 2 tygodnie ale w okolicy watroby mam bóle raz slabsze a raz mocniejsze wczoraj mialam uczucie jakby ktos mi nagle sznurkiem mozno scisnol , czasami te bóle maja uczucie jakby ktos uszczypnoł , czasami mam bole kosci tzn pleców czy to moze byc cos powaznego.? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie objawy mogą wskazywać na wirusowe zapalenie wątroby. Nie znam wyników badań ani klinicznego stanu Pani, aby konkretnie odpowiedzieć na Pani pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marysia
Moje wyniki z dnia 4.11.2009 aIat 10 U/l [4-23] AspAt 16 U/I [4-27] bilirubina całkowita 1,38 mg/dl [o.1 - 1.2] dodam , ze rok temu w lutym bylam w szpitalu ( z innego powodu ) i tomografia klatki piersiowej oraz usg nic niewykazały .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Bilirubina jest miernie podwyższone (według mnie bez znaczenia klinicznego). Proszę wykonać jeszcze badanie bilirubiny z podziałem na frakcje (pośrednią i bezpośrednią) po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i leków i po przynajmniej 4 godzinach na czczo. Raczej wątpię, że przyczyną dolegliwości powyższych jest nieprawidłowa funkcja wątroby (enzymy wątrobowe w normie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.