Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Powiększone węzły chłonne i śledziona na granicy normy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Mój syn 12-letni miesiąc temu był u lekarza z powodu silnego bólu brzucha bez innych objawów. Wykluczono zapalenie wyrostka, usg wykazało powiększone węzły chłonne przyaortalne 16mm, krezkowe 13mm. Usg kontrolne po miesiącu wykazało nadal węzły krezkowe 13mm i śledzionę na granicy normy 117x52mm (przy pierwszym usg śledziona w normie ale bez podanych wymiarów). Przy bólach brzucha chirurg na Izbie przyjęć nie zlecił badań krwi, powiedział, że to może wirus, może zatrucie, dieta lekkostrawna, no-spa, trilac i za 3 dni przejdzie i tak było. Czy teraz powinnam zrobic dziecku badania krwi i czy to są poważne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proszę w tej sprawie udać się do pediatry. To on powinien zadecydować o badaniach. Dobrze by było wykonać badania krwi (morfologia z rozmazem, CRP, OB) oraz kontrolne USG za około 1-2 miesiące. O tym powinien zadecydować pediatra. Może to jakieś zakażenie wirusowe np. mononukleoza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta
zbadac prosze jadra bo to moze byc prrzyczyna taki8ego stanu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
Ja tez mam powiększone węzły chłonne . Mam 13 lat i jestem lekarzem :) Ii proponuje zrobić : *Badanie krwi *Morfologie *USG To wszystko powinno być kontrolowane :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.