Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chirurgiczne usuwanie zmiany z piersi czy lepiej antybiotyk?


Gość AGNIESZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AGNIESZKA

Witam . Mam 28 lat ,dnia 15.07.2009 mialam wykonana biopsje.Wynik badania jest nastepujacy: Bocznie od brodawki sutkowej prawej wyczuwalny miernie spoisty opór, któremu w USG odpowiada ognisko lite, o zrónicowanym , obnizonym echu,wymiary : 2,2 x 0,9 cm -stád pobrano material biopsyjny.Wézy chonne pachy (-). Mikroskopowo: dosc liczne ,nie które rozlegle ,platy nablonka gruczolowego sutka o zwyklym wygladzie oraz mniejsze zespoly normotypowych komorek apokrynowych. Drobne komorki podscieliskowe pojedyncze. Wniosek: zmiana lagodna ,najpewniej o charakterze wlokniakogruczolaka,choc obraz cytologiczny nie jest w pelni charakterystyczny. Obecnie przebywam za granica za pol roku mam zrobic kontrolne usg tu na miejscu i przeslac wyniki do Polski....mam jednak pytanie ....czy konieczny jest ten zabieg czy moze daloby sie to wyleczyc antybiotykiem ?....dodam jeszcze ze od ponad 3 lat (z przerwami ) biore tabletki antykoncepcyjne REGULON . pozdrawiam i prosze o jak najszybsza odpowiedz.dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×