Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość zygmunt

Powiększone węzły chłonne w klatce piersiowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmunt
Witam.mam 47 lat. zrobiłem prześwietlenie klatki piersiowej i na wyniku badania było napisane iż prawdopodobnie mam powiększone węzły chłonne. chciałbym się dowiedzieć o ile jest to możliwe co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To tylko przypuszczenie. Nie znam klinicznych podstaw, dla których było wykonywane zdjęcie (zalecenie, objawy). Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z lekarzem kierującym na badanie. Takie powiększone węzły chłonne mogą świadczyć o różnych schorzeniach. Trzeba jednak to powiększenie węzłów potwierdzić. Najlepiej byłoby wykonać TK klatki piersiowej. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata
Moj tata od jakiegos czasu oczuwal silny bol po lewej stronie pod zebrami.Dzis bol byl szczegolnie silny i wezwalismy pogotowie. Lekarz stwierdzil ze to prawdopodobnie zlamane zebro ale po przeswietleniu w szpitalu okazalo sie ze to powiekszone wezly chlonne mieszczace sie w klatce piersiowej.Co to oznacza ?jakie sa skutki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie powiększenie węzłów w zakresie śródpiersia może oznaczać albo jakiś znacznie rozwinięty stan zapalny albo proces nowotworowy w zakresie być może płuc lub np. przełyku. Zapewne trzeba będzie w tym względzie pogłębić diagnostykę o wykonanie np. TK klatki piersiowej, jak i być może gastroskopię. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.