Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod kolanem, więzadło krzyżowe tylne PCL


Gość Daniel M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel M

Witam, podczas meczu chyba uderzyłem się pod lewym kolanem, lub na ściance wspinaczkowej przeforsowałem nogę, godzinę później podczas biegania czułem lekki ból. Wieczorem poszedłem na saune i schładzałem ciało od odcinka lędźwiowego w dół. W nocy obudziłem się z powodu ostrego bólu pod kolanem przy ruszaniu nogą. Wróciłem od lekarza, który nie mógł mi pomóc-za to do ortopedy nie mogę się dostać, ani na chirurgię urazową. Prawdopodobnie nałożyły mi się mikrourazy i dlatego kłuje pod kolanem. Gdy dotykam nic nie boli, dlatego wykluczam zbicie, gdy napinam mięśnie nogi i ruszając stopą nic nie boli. Gdy zginam nogę w kolanie za pomocą rąk zaczyna boleć pod kolanem, nad łydką od zewnętrznej strony. Nogę teraz unieruchomiłem bandażem elastycznym, mogę chodzić, przy schodach tylko gorzej, staram się ruszać jak najmniej. Moje pytanie: czy sauna z zimnym natryskiem może zwiększyć stan zapalny? Czy stosowanie maści Fastum oraz tabletek Aleve wyleczy stan zapalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło prawdopodobnie do nadwyrężenia przyczepu ścięgna mięśnia dwugłowego uda. W tym wypadku dobrze rozgrzewać okolicę bolesną (nie oziębiać) i można zastosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które przyspieszą proces gojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×