Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna

Witam, Jestem 2mies. po zabiegu usunięcia przepukliny kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Zabieg został wykonany metodą endoskopową. Kiedy próbuję usiąść, po ok 10min. pojawia się silny ból. Lekarz wykonujący zabieg sugeruje następną operację,polegającą na wstawieniu implantu.Dodam,że za pierwszy zabieg zapłaciłam 6tys. a następny ma kosztować 8tys. Na Kasę Chorych czeka się 4 lata.Ja mam 39 lat i od pół roku jestem na L4. Co począć poddać się następnej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Witam. Wczoraj byłem na konsultacji z neurochirurgiem. W styczniu tez czeka mnie zabieg endoskopowy na L-4 / L-5 Mam miec usuwany dysk a zarazem wszczep implanta. Cena 6500.- za usuniecie i 8000.- za wszczepienie implanta. Zabieg będzie robiony w Katowicach - doktor Kwiek. Mam pytanie do pani Krystyny, gdzie pani miała robiony zabieg? Obawy zawsze są przed takim zabiegiem, to jednak sporo kasy, a przede wszystkim to przecież MÓJ KRĘGOSŁUP. Prawda? Dodam, że czeka mnie na L-3/L-4 IDET, a na L-5/S-1 kolejny implant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola z Jasła

Witajcie.22 maja miałam operację kręgosłupa L4-L5(przepuklina).Przed operacją przeżyłam horror,poza przerażliwym bólem,rwą kulszową obustronną,miałam problemy w chodzeniu.Czekał mnie wózek inwalidzki Dostałam się w cudowne ręce doc.Andrzeja Maciejczaka w Tarnowie.Postawił mnie na nogi.Dzisiaj po rehabilitacji pooperacyjnej jestem nowonarodzona.Mogę wrócić do pracy.Nie bójcie się operacji.Jeżeli chcecie normalnie żyć decydujcie się odważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pozdrawiam Krystyna

Witam, Odpowiedź dla Pana Krzysztofa z Bielska..Zabieg miałam robiony przez Pana dr.Kwieka. Nie mam wstawionego implantu i dolegliwości nadal się utrzymują. Ja mogę jedynie poradzić aby skonsultował się Pan jeszcze z innym neurochirurgiem, tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

WITAM. Dziękuje pani za odpowiedź i za razem za podpowiedz. Hmmm... Na pewno jest to zależne co komu dolega i na ilu poziomach. Ja *cudów* nie spodziewam się, bo oprócz L4-5 (tu ma byc implant), to jeszcze mam L3-4 w złym stanie i L5-S1 brak dysku. Więc powrót do (normalności) jeszcze przede mną. Ja mam problemy od ponad 20 lat, do tej pory leczyłem to rehabilitacją - nastawianiem. Wiem, że w moim przypadku samo usunięcie dysku nic nie pomoże, a tyle to robią u nas w szpitalu na NFZ. Życzę duzo zdrówka i mało bólu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Nie wiem czy pani Krystyna jeszcze tutaj zagląda? Jednak podziele sie z pania wrażeniami z mojego zabiegu. Otóż operował mnie pan doktor Kwiek, a operacja była 6 luty. Usunięcie dysku i wstawienie implanta.14500,- skasował. Dzisiaj jestem 2 tygodnie po operacji, a ból jest większy jak przed i coraz więcej nasila się. Byłem dzisiaj na konsultacji u pana doktora, wzruszył ramionami i mam zrobić rezonans. Zobaczymy co będzie dalej? Non stop teraz na tabletkach bólowych. Co u pani? Lepiej, gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta ze Szczecina

Miesiąc temu byłam operowana. Usunięcie dysku i przepukliny, bez implantu. Jestem sprawniejsza, nerw się regeneruje, ale ból jest przeraźliwy, zwłaszcza wieczorem. Bardzo liczyłam na to, ze operacja mi pomoże, po pół roku okropnego bólu leczonego ketonalem, mam mdłości na widok niebieskiej pastylki, ale zaczynam go znów brać. NIe wyrabiam. Jutro dzwonię do lekarza, który mnie operował, mam wrażenie, ze coś poszło bardzo nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Witam. Dolegliwości nie ustąpiły. Za kilka dni tzn w czwartek kolejny stabilizator (implant) na poziomie L5-S1. W pierwszym poście (nieco wyżej) pisałem, że muszę mieć wstawiany na L4-L5 oraz na L5-S1 i w kwietniu jeszcze IDET na L3-L4. Panie Januszu, jeśli ma pan *uszkodzenie* na jednym poziomie, to stabilizator pomoże, ale jeśli na innych poziomach też? Hmmm... sam pan widzi co u mnie się dzieje. Dzisiaj minęło 4 tygodnie od wstawienia i wytrzymuje bez przeciw bólowych, ale ucisk jest i muszę wstawić na L5-S1. Jeśli ma pan jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedż ponieważ miałem usuniętą część dysku u dok Kwieka bóle prawie znikły tylko pozostał problem z ruchomością nogi od poniedziałku zaczynam rehabilitacje zobaczymy czy to pomoże jeżeli niesprawi to panu kłopotu prosiłbym o wpis jak poszedł zabieg pozdrawiam i życzę udanego zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Dwa tyg.temu mialam usuniety dysk na odcinku S1 i wstawiony implant.Bylam operowana w najwiekszym i najlepszym prywatnym szpitalu w Wielkiej Brytani.Tam takie operacje wykonywane sa na porzadku dziennym. Przez 10 dni czulam sie wspaniale,byl bol brzucha i posladka ale zadnego bolu w nodze.Niestety po 10 dniach poczulam przerazliwy bol biegnacy od posadka do stopy.Taki sam jak przed operacja tylko silniejszy.Lekarz twierdzi,ze to sie zdarza...mimo to,bardzo sie boje..W czwatrek jade na konsultacje.Czy to naprawde jest normalne? Czy to mozliwe,ze jest tak dlatego,ze pzez 1.5 roku przed operacja dretwiala mi noga??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z dolegliwościami po usunięciu dysku(L4/L5),ja miałam zabieg 4 lutego,kilka dni po operacji ledwo mogłam ruszać nogami,a o samodzielnym chodzeniu a nawet przekreceniu sie na plecy w łóżku niebyło mowy,we wszystkim pomagał mi mąż.Kilka razy odwidziłam mojego lekarza żeby mi coś poradził,a on stwierził że muszę być cierpliwa,ćwiczyć i pływać minimum 2 razy w tygodniu,wypisał mi tez skierowanie na zabiegi laserem i prądami i muszę przyznać,że chyba miał trochę racjii,bo zaczynam się lepiej czuć i wraca wiara że to kiedyś minie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Witam Pana Krzysztofa, Właśnie jestem 5tydzień po stabilizacji Diam.U mnie po usunięciu dysku wystąpiła niestabilność kręgosłupa..dlatego Diam okazał się koniecznością.Obecnie utrzymuje się ból w okolicy lędźwiowej,podczas siedzenia.Pojawił się też ból w okolicy kręgosłupa piersiowego. Wybieram się na konsultację do innego lekarza...tak na wszelki wypadek. Tak się zastanawiam....może rehabilitacja i powrót do zdrowia po takich zabiegach,czasami trwa dłużej.. Pozdrawiam Krystyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wskazania do operacji stabilizacja DIAM kręgosłupa lędżw.z jednej strony paraliżuje mnie strach przed konsekwencjami tej operacji ,przed ryzykiem,że może lepiej nie zaczynać,a z drugiej strony mój ciąły (choruję od ponad 6lat)silny promieniujący od kości pośladkowych ból do prawej nogi ,pięty uczucie prądu,chrupiące kolano,skurcze łydek,w czasie silnego ataku siedzenie jest niemożliwe,mam też zmiany w szyjnym -silne drętwienie prawej ręki łącznie z palcami,strzelanie w szyji ,szum w uszach-czy ktoś z Państwa miał operację we Wrocławiu -Szpital Wojskowy-?Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałabym b. nawiązać kontakt z p. Krzysztofem z Bielska. Jestem po operacji wszczepenia DIAM na odc. L5S1 przez doktora Kwieka (w Mikołowie) i po 2. operacji - foraminotomii i fenestracji wykonanej przez doktora Andrychowskiego (w Warszawie). Od 1. operacji minął rok, od drugiej - 5 mies. NIestety, tak b. oczekiwana ulga w bólu nie nastąpiła. Wciąż cierpię i jestem na środkach p. bólowych. Jestem bezradna. Cwiczę codziennie 3xdziennie zgodnie z zaleceniem rehabilitanta. Odzyskałam pewną elastyczność, ale nadal odczuwam ból w pośladkach, biodrach, lewej nodze i przede wszystkim w odc. lędźwiowym. Mam takie uczucie, jak bym miała kilogram gwoździ, które cały czas wbijają się w moje ciało...Koszmar. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Danuta Krajewska danusia36@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Krystyno proszę napisać jak w chwili obecnej czuje się Pani? Ja mam mieć stabilizację robioną w Bydgoszczy u prof Marka Harata, bardzo się boję. Czytając wszystkie opisy dolegliwości pooperacyjnych i ich skutki, to przyznam się, że na dzień dzisiejszy mam spore obawy. Jak narazie jestem na lekach, mam masaże i ćwiczonka i jakoś pomalutku daję sobie radę-nie pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka. b.

bardzo prosze o pomoc jestem juz kilka miesiecy po operacji l5s1 wczoraj zabralam sie za sprzatanie podnioslam do gory odklurzacz i koniec bol niesamowity boli mnie jak chodze stoje czy siedze a nawet miejsce po operacji jak dotykam nie wiem co sie dzieje bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MARCIN Z GORZOWA

witam. jestem 3 miesiace po operacji kregosłupa ledzwiowego l4/l5 ze stabilizacja miedzytrzonową ( dwa implanty ) od jakis trzech tygodni zaczęły mi dokuczac bóle w operowanej okolicy z promieniowaniem na prawy posladek i do prawej nogi. dostałem skierowanie na kolejny rezonans magnetyczny i zobaczymy co dalej. kazdemu co ma sie poddac operacji kregosłupa doradzam konsultacje z conajmniej trzema neurochirurgami i poddanie sie owej operacji tylko w sytuacji gdy jest ona krytycznie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka.b.

witam panie marcinie ja tez wlasnie dostalam skierowanie na rezonans i mam podobne bole tak jak pan i stabilizacje przednia i tylna l5s1 i jak pisalam wyzej wystarczylo schylenie sie i podniesienie niewielkiej rzeczy a bol jest okropny i wcale po operacji nie jest lepiej . a rezonans mam dopiero w czerwcu musze do tego czasu jakos wytrzymac , nie wiem co z praca co dalej , jestem zalamana . pozdrawiam serdecznie - agnieszka.b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna (Zielona Góra)

. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Na wysokości L5/S1 widoczna jest pośrodkowa ,skierowana wrawobocznie wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężajaca prawy zachyłek boczny.Kanał kręgowy dodatkowo zwężony jest w wymiarze dwubocznym na tym poziomie oraz na poziomie L4/L5 przez pogrubiałe więzadła żółte.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych .Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe szpiku kostnego typu 2 w części tylnej płytki granicznej trzonu L5. Poza tym innych zmian nie wykazano.Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego bez zmian ogniskowych. To mój wynik z MR ,proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grande el sol

hej wszystkim.Ja miałem operowany odcinek L5-S1 w Krakowie w wojskowym szpitalu pod nadzorem dr.Chrzanowskiego.Zabieg odbył się 2,5 miesiąca temu i nie jest źle powiem szczerze.Pracuję od 10 dni i póki co czuję ból w okolicach lędźwi,ale jest do zniesienia.Na ostatniej kontroli u neurochirurga usłyszałem,że muszę zadbać o siebie (rehab,basen,joga) bo mam straszne przykurcze mięśni i jeśli tego nie rozciągne to mogą mi *polecieć* następne dyski...po tych słowach zrozumiałem jak ważna jest rehabilitacja pooperacyjna.Oczywiście rozciągałem się sam w domu po zapoznaniu się z zestawem ćwiczeń ale jak widać średnio mi to wyszło.Mam cichą nadzieję że bóle o których pisałem wcześniej są spowodowane nie rozciągnięciem mięsni...Pozdro i oby do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×