Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne szyi


Gość compactcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość compactcivic

Witam serdecznie od 4 miesiecy mam zdiagnozowany Zespo Jelita Drazliwego - ( z badan krwi, usg jamy brzusznej, badan kału, i badania rtg z podwojnym kontarstem(wlew doodbytniczy) . Choc wciaz obawiam sie ze to moze rak... mam 27 lat. Ostatnio zauwazylem ze mam powiekszone wezly chlonne na szyji po lewej stronie... i czasami lekko mnie pobolewaja sa dwa miejsca gdzie mozna wyczuc to powiekszenie... pierwsze skojarzenie jakie mi przyszlo to ze mam raka jelita grubego a to sa moze przezuty.. dodam ze ostatnie badania krwi robilem 3 tyg temu i byly ok( ob, crp i morfologia w normie) Dzis bylem na usg wezłow chlonnych prywatnie poniewaz zaniepokoilo mnie ich miejscowe powiekszenie.... opis lekarza radiologa wyglada nastepujaco: Gruczol tarczycowy bez odchylen. W obrebie szyji po stronie lewej, w polowie długosci za tylnym brzegiem miesnia mostkowoobojczykowosutkowego nieco powiekszone wezły chlonne o charaklterze odczynowym, wiekszy o wymiarach 22.5x10,5 powiekszony wezel chlonny widoczny w sasiedztwie niezmienionej slinianki podzuchwowej. Czy to oznacza jaks przezut? a moze chlonniak albo ziarnica? Dodam ze jestem osoba nerwowa, przepracowana, przemeczona od paru lat, znerwicowana. mam sporoa nadwage waze 112kg. I nie chudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tez mam ciągle powiększone węzły chłonne i laryngolog nic nie widzi. Poza tym mam uczucie takiej ciągłej kluski w gardle.Co to może być?Dodam, że brat ojca miał raka gardła i węzłów chłonnych. Czy to może być dziedziczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×