Wycięcie, uszkodzenie nerwu a rehabilitacja

u?ytkownik
Arkadiusz

Witam
Jestem podobnie jak Wojtek po usunięciu węzła chłonnego z prawej strony szyi. Podczas zabiegu w momencie wycinania uniosła mi się prawa ręka do góry. Nie było to zamierzone uniesienie a przypuszczalnie dotknięcie jakiegoś nerwu. Od momentu zabiegu minął nieco ponad tydzień a ja mam trudności w poruszaniu tą ręką. O ile ruchy do przodu nie sprawiają mi problemu o tyle uniesienie ręki do boku sprawia mi trudność (dyskomfort, lekki ból barku i łopatki, ciężkość ręki). Lekarz wykonujący zabieg stwierdził, że nie doszło do przerwania nerwu ale też nic więcej nie powiedział a ja się zastanawiam czy mogę wykonywać ruchy sprawiające mi trudność by jakoś rehabilitować tą rękę czy czekać na całkowite wygojenie się miejsca po wycięciu węzła chłonnego? Jeśli czekać to jak długo?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
u

Przede wszystkim pójść do rodzinnego. Powinien zlecić rehabilitację. Jeżeli niesprawność ręki będzie się utrzymywała mimo rehabilitacji. Proszę dać znać.

u?ytkownik
Arkadiusz

Ok dziękuję za odpowiedź.

u?ytkownik
Arkadiusz

Niestety lekarz rodzinny nie zlecił rehabilitacji. Zezwolił na ćwiczenia w domu, pokazał mniej więcej jak one mają wyglądać. Od poniedziałku poszedłem do pracy (fizyczna, związana z dźwiganiem). Podczas wykonywania pracy staram się ciężar przerzucać na drugą stronę ciała jednak odczuwam ból. Jest on do wytrzymania jednak mam wątpliwości czy powinienem nadwyrężać tą rękę. Dziś dopiero pierwszy dzień pracę skończyłem prawie 5 godzin temu a nadal czuję ból jak przy zakwasach. Dodatkowo zauważyłem, że podczas unoszenia ramion do boku z prawej strony między ramieniem a szyją w tylnej części mam wybrzuszenie czego nie ma z lewej strony. Mam wrażenie, że jakiś inny mięsień przejął rolę tego który wcześniej odpowiadał za uniesienie ręki do boku. Kompletnie nie wiem czy mam dalej chodzić do pracy i próbować rozruszać tą rękę czy dalej iść na zwolnienie. Od zabiegu minęło 2.5 tygodnia. Jeśli nie ma ryzyka na większe powikłania to wolałbym pracować jednak jeśli ma to się wiązać z jakimś ryzykiem to jednak zdrowie jest dla mnie ważniejsze.

Twoja odpowiedź