Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Arkadiusz

Wycięcie, uszkodzenie nerwu a rehabilitacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadiusz
Witam Jestem podobnie jak Wojtek po usunięciu węzła chłonnego z prawej strony szyi. Podczas zabiegu w momencie wycinania uniosła mi się prawa ręka do góry. Nie było to zamierzone uniesienie a przypuszczalnie dotknięcie jakiegoś nerwu. Od momentu zabiegu minął nieco ponad tydzień a ja mam trudności w poruszaniu tą ręką. O ile ruchy do przodu nie sprawiają mi problemu o tyle uniesienie ręki do boku sprawia mi trudność (dyskomfort, lekki ból barku i łopatki, ciężkość ręki). Lekarz wykonujący zabieg stwierdził, że nie doszło do przerwania nerwu ale też nic więcej nie powiedział a ja się zastanawiam czy mogę wykonywać ruchy sprawiające mi trudność by jakoś rehabilitować tą rękę czy czekać na całkowite wygojenie się miejsca po wycięciu węzła chłonnego? Jeśli czekać to jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość u
przede wszystkim pójść do rodzinnego. Powinien zlecić rehabilitację. Jeżeli niesprawność ręki będzie się utrzymywała mimo rehabilitacji. Proszę dać znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz
Ok dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz
Niestety lekarz rodzinny nie zlecił rehabilitacji. Zezwolił na ćwiczenia w domu, pokazał mniej więcej jak one mają wyglądać. Od poniedziałku poszedłem do pracy (fizyczna, związana z dźwiganiem). Podczas wykonywania pracy staram się ciężar przerzucać na drugą stronę ciała jednak odczuwam ból. Jest on do wytrzymania jednak mam wątpliwości czy powinienem nadwyrężać tą rękę. Dziś dopiero pierwszy dzień pracę skończyłem prawie 5 godzin temu a nadal czuję ból jak przy zakwasach. Dodatkowo zauważyłem, że podczas unoszenia ramion do boku z prawej strony między ramieniem a szyją w tylnej części mam wybrzuszenie czego nie ma z lewej strony. Mam wrażenie, że jakiś inny mięsień przejął rolę tego który wcześniej odpowiadał za uniesienie ręki do boku. Kompletnie nie wiem czy mam dalej chodzić do pracy i próbować rozruszać tą rękę czy dalej iść na zwolnienie. Od zabiegu minęło 2.5 tygodnia. Jeśli nie ma ryzyka na większe powikłania to wolałbym pracować jednak jeśli ma to się wiązać z jakimś ryzykiem to jednak zdrowie jest dla mnie ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz

No i bujam się z tym barkiem już prawie 4 m-c. Uniesienie ręki do boku nadal sprawia mi trudność, żeby zdjąć koszulkę muszę się pochylić do przodu bo z rękoma do góry ciężko. Rodzinny zlecił wizytę u ortopedy, ortopeda zlecił najpierw RTG, które nic niepokojącego nie wykazało, potem USG, które wykazało, że mam ponadciągane niektóre mięśnie i częściowe uszkodzenie jednego ale ortopeda widząc wyniki stwierdził, że tu nic właściwie nie wyszło bo te ponadciągania to zwykłe "zużycie" mięśni i zlecił tomografię, która to też nic nie wykazała. Lekarz zasugerował mi (niby żartem) symulację czym mnie zdenerwował bo od lutego nie mam co robić tylko latać po lekarzach i symulować. Prosiłem o skierowanie do neurologa skoro tu nic nie wyszło ale on stwierdził, że "chyba" nie ma takich badań które stwierdziłyby uszkodzenie nerwów. Poprosiłem więc chociaż o jakąś fizjoterapię czy cokolwiek co usprawniłoby tą rękę, zmniejszyło odczuwalny ból czy cokolwiek więc dał skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Nie wiem tylko czy bez określenia przyczyny odstającej łopatki i trudności w unoszeniu ręki do boku rehabilitant będzie mógł coś doradzić ale to się dopiero okaże. Męczy mnie już latanie od lekarza do lekarza ale nie odpuszczę bo rękę miałem sprawną a teraz dupa ani na siłownię pójść ani kraulem popływać ani nawet koszulki normalnie założyć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Medic Help

Dzień dobry, jeżeli ktoś z Państwa uważa, że stał się ofiarą błędu medycznego bardzo proszę o kontakt na biuro@medichelp.pl 

udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej medichelp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz

No i dalej bujam się z lekarzami. Dziś wizyta u neurologa, po opisaniu problemu innego użytkownika z tej strony, który miał problem z uszkodzeniem nerwu dodatkowego dr stwierdziła, że to raczej nie może być to bo wycięcie węzła to powierzchowny zabieg. Chciała zlecić zbadanie nerwu grzebieniowego jak dobre kojarzę ale jak zapytałem dlaczego wyklucza uszkodzenie nerwu dodatkowego powiedziała, że to mało prawdopodobne jednak zaczęła czytać na ten temat i doszła do wniosku że może faktycznie to będzie nerw dodatkowy bo wyczytała że czasem przy wycięciu węzłów szyjnych dochodzi do jego uszkodzenia. Dała więc skierowanie na EMG tego nerwu, zobaczymy co tam wyjdzie. Jestem też umówiony na rehabilitację ale to dopiero od 16 lipca zaczynam. Ćwiczenia rozluźniające, odciążające i jeszcze jakieś 2 inne, może coś pomoże. Na bieżąco będę informował może komuś w podobnej sytuacji się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz

Wynik badania EMG to znaczne uszkodzenie nerwu dodatkowego z zachowaniem ciągłości. Wizyta u neurologa 18-stego rehabilitację zaczynam za tydzień mam nadzieję że coś pomoże choć od jakiegoś tygodnia czuję, że już mi trochę łatwiej poruszać tą ręką i znacznie mniejszy ból więc chyba będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arkadiusz

Po 2 tygodniach rehabilitacji poprawa. Po miesiącu kolejne 2 tygodnie rehabilitacji + masaż blizny po operacji i barku jest dużo lepiej. Rękę już mogę odwodzić do boku, czasem jeszcze odczuwam skutki po pracy z reguły (praca fizyczna) po zmaganiach z większym obciążeniem. Coś jednak nie tak jest z kością łopatki. Po zrobieniu RTG i tomografii barku nie było tego aż tak widać a ortopeda stwierdził, że krzywo leżałem ale ostatnio robiłem RTG klatki piersiowej i na tym zdjęciu ewidentnie widać, że kość idąca od łopatki idzie jakoś do góry podczas gdy z lewej strony ładnie łączy się z kością ramienną. Najważniejsze jednak że ruchy już nie są tak ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.