Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie, uszkodzenie nerwu a rehabilitacja


Gość Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadiusz

Witam Jestem podobnie jak Wojtek po usunięciu węzła chłonnego z prawej strony szyi. Podczas zabiegu w momencie wycinania uniosła mi się prawa ręka do góry. Nie było to zamierzone uniesienie a przypuszczalnie dotknięcie jakiegoś nerwu. Od momentu zabiegu minął nieco ponad tydzień a ja mam trudności w poruszaniu tą ręką. O ile ruchy do przodu nie sprawiają mi problemu o tyle uniesienie ręki do boku sprawia mi trudność (dyskomfort, lekki ból barku i łopatki, ciężkość ręki). Lekarz wykonujący zabieg stwierdził, że nie doszło do przerwania nerwu ale też nic więcej nie powiedział a ja się zastanawiam czy mogę wykonywać ruchy sprawiające mi trudność by jakoś rehabilitować tą rękę czy czekać na całkowite wygojenie się miejsca po wycięciu węzła chłonnego? Jeśli czekać to jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

Niestety lekarz rodzinny nie zlecił rehabilitacji. Zezwolił na ćwiczenia w domu, pokazał mniej więcej jak one mają wyglądać. Od poniedziałku poszedłem do pracy (fizyczna, związana z dźwiganiem). Podczas wykonywania pracy staram się ciężar przerzucać na drugą stronę ciała jednak odczuwam ból. Jest on do wytrzymania jednak mam wątpliwości czy powinienem nadwyrężać tą rękę. Dziś dopiero pierwszy dzień pracę skończyłem prawie 5 godzin temu a nadal czuję ból jak przy zakwasach. Dodatkowo zauważyłem, że podczas unoszenia ramion do boku z prawej strony między ramieniem a szyją w tylnej części mam wybrzuszenie czego nie ma z lewej strony. Mam wrażenie, że jakiś inny mięsień przejął rolę tego który wcześniej odpowiadał za uniesienie ręki do boku. Kompletnie nie wiem czy mam dalej chodzić do pracy i próbować rozruszać tą rękę czy dalej iść na zwolnienie. Od zabiegu minęło 2.5 tygodnia. Jeśli nie ma ryzyka na większe powikłania to wolałbym pracować jednak jeśli ma to się wiązać z jakimś ryzykiem to jednak zdrowie jest dla mnie ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

No i bujam się z tym barkiem już prawie 4 m-c. Uniesienie ręki do boku nadal sprawia mi trudność, żeby zdjąć koszulkę muszę się pochylić do przodu bo z rękoma do góry ciężko. Rodzinny zlecił wizytę u ortopedy, ortopeda zlecił najpierw RTG, które nic niepokojącego nie wykazało, potem USG, które wykazało, że mam ponadciągane niektóre mięśnie i częściowe uszkodzenie jednego ale ortopeda widząc wyniki stwierdził, że tu nic właściwie nie wyszło bo te ponadciągania to zwykłe "zużycie" mięśni i zlecił tomografię, która to też nic nie wykazała. Lekarz zasugerował mi (niby żartem) symulację czym mnie zdenerwował bo od lutego nie mam co robić tylko latać po lekarzach i symulować. Prosiłem o skierowanie do neurologa skoro tu nic nie wyszło ale on stwierdził, że "chyba" nie ma takich badań które stwierdziłyby uszkodzenie nerwów. Poprosiłem więc chociaż o jakąś fizjoterapię czy cokolwiek co usprawniłoby tą rękę, zmniejszyło odczuwalny ból czy cokolwiek więc dał skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Nie wiem tylko czy bez określenia przyczyny odstającej łopatki i trudności w unoszeniu ręki do boku rehabilitant będzie mógł coś doradzić ale to się dopiero okaże. Męczy mnie już latanie od lekarza do lekarza ale nie odpuszczę bo rękę miałem sprawną a teraz dupa ani na siłownię pójść ani kraulem popływać ani nawet koszulki normalnie założyć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

No i dalej bujam się z lekarzami. Dziś wizyta u neurologa, po opisaniu problemu innego użytkownika z tej strony, który miał problem z uszkodzeniem nerwu dodatkowego dr stwierdziła, że to raczej nie może być to bo wycięcie węzła to powierzchowny zabieg. Chciała zlecić zbadanie nerwu grzebieniowego jak dobre kojarzę ale jak zapytałem dlaczego wyklucza uszkodzenie nerwu dodatkowego powiedziała, że to mało prawdopodobne jednak zaczęła czytać na ten temat i doszła do wniosku że może faktycznie to będzie nerw dodatkowy bo wyczytała że czasem przy wycięciu węzłów szyjnych dochodzi do jego uszkodzenia. Dała więc skierowanie na EMG tego nerwu, zobaczymy co tam wyjdzie. Jestem też umówiony na rehabilitację ale to dopiero od 16 lipca zaczynam. Ćwiczenia rozluźniające, odciążające i jeszcze jakieś 2 inne, może coś pomoże. Na bieżąco będę informował może komuś w podobnej sytuacji się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

Wynik badania EMG to znaczne uszkodzenie nerwu dodatkowego z zachowaniem ciągłości. Wizyta u neurologa 18-stego rehabilitację zaczynam za tydzień mam nadzieję że coś pomoże choć od jakiegoś tygodnia czuję, że już mi trochę łatwiej poruszać tą ręką i znacznie mniejszy ból więc chyba będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach rehabilitacji poprawa. Po miesiącu kolejne 2 tygodnie rehabilitacji + masaż blizny po operacji i barku jest dużo lepiej. Rękę już mogę odwodzić do boku, czasem jeszcze odczuwam skutki po pracy z reguły (praca fizyczna) po zmaganiach z większym obciążeniem. Coś jednak nie tak jest z kością łopatki. Po zrobieniu RTG i tomografii barku nie było tego aż tak widać a ortopeda stwierdził, że krzywo leżałem ale ostatnio robiłem RTG klatki piersiowej i na tym zdjęciu ewidentnie widać, że kość idąca od łopatki idzie jakoś do góry podczas gdy z lewej strony ładnie łączy się z kością ramienną. Najważniejsze jednak że ruchy już nie są tak ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona miała półtora tygodnia dokładnie ten sam przypadek.(wycięcie węzła po prawej stronie do badania). Dzięki temu forum wiemy co dalej robić jeżeli się potwierdzi napiszę jak poszło. Też nie może prawej ręki podnosić smarujemy maścią przeciwbólowa. Dodam, że opieszałość i znieczulica niektórych lekarzy nie zna granic. Pytanko doszedłeś do pełnej sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Williamboopy

Witam wszystkich.
Mam kilka pytań.
Miesiąc temu usunięto mi guza ślinianki przyusznej wraz ż częścią płata ślinianki nazwa guza z biopsji przed operacją to "tumor mixtus" nazwa z wyniku badania histopatologicznego to "adenoma pleomorphum" to chyba jedno i to samo ja się na tym nie znam .
Guz był dość duży i podczas operacji doszło do porażenia nerwu twarzowego jednej strony twarzy nie został przecięty ale podrażniony czy też rozciągnięty .
Na początku jedna strona bez ruchów mimicznych twarzy i bez czucia na uchu i w okolicy żukwy tu gdzie było operowane.
Porażenie po operacji z dnia na dzień pomalutku ustępowało pojawiły się z dnia na dzień coraz większe ruchy mimiczne twarzy. Po tygodniu od operacji rozpoczęła sie rehabilitacja polegająca na masażu twarzy opukiwanie oraz ćwiczenia mimiczne różne miny itp. . Po 10 zabiegach rehabilitację szpitalną zakończono i zostałem wypisany ze szpitala.
W tej chwili czyli miesiąc po zabiegu dalej ćwiczę ruchy mimicznie i staram się robić opukiwania twarzy. Jednak mimika twarzy nie wróciła do końca jak trzeba 100. Ucho mam bez czucia i miejsce po operacji też nie w 100 czuję jak powinienem, do tego częste łzawienie z oka przy wysilanie wzroku np. pisanie przy komputerze.
W szpitalu rozmawiałem z lekarzem powiedział mi, że rehabilitacja ma być bez elektrostymulacji wydaje mi się że ze względu na nowotwór . No i zostałem oddany w ręce rehabilitantów. W karcie szpitalnej napisano o przeciwskazaniach do jakiejkolwiek rehabilitacji wskazana dalsza rehabilitacja w uzgodnieniu z rehabilitacją .
Dziś poszedłem do poradni rehabilitacji i się zaczęło - Pani dr zastanawiała się co mi zlecić i zleciła masaże suche zastanawiała się nad ciepłem jeszcze dodatkowo .
Poszedłem do gabinetu rehabilitacji oczywiście na NFZ nie ma szans - trzeba szukać prywatnie i znalazłem zapisałem się pani masażystka zrobiła mały wywiad i wykonała pierwszy masaż super musze powiedzieć się po nim poczuła moja słaba połówka . Umówiłem się na kolejną wizytę na masaż ale godziny w jakich miał być masaż nie do końca mi odpowiadają więc zadzwoniłem do innego prywatnego gabinetu rehabilitacji z pytaniem o masaż. Pani mi odpowiedziała, że jak najbardziej mogą mi robić masaże jednak trzeba się upewnić czy na 100 mogę te masaże mieć wykonywanie gdyż przy nowotworach nie zawsze można.
Więc po tak długim opisie mam pytanie:
- Kto powinien podjąć decyzję jaka rehabilitacja jest dla mnie wskazana w moim przypadku lekarz otolaryngolog czy rehabilitant
- Czy przy moim nowotworze można stosować masaż twarzy
- Jakie jeszcze zabiegi są wskazane dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WarrenRuicy

The Flip line of products from Pure Digital have always been known for their remarkable quality, small size, and ease of use. Their latest product, the Flip Video Mino HD is no exception. Like its older brother or sisters, the Flip Mino HD brings the very same cost effective price today records video in pure hd goodness.

If you're the one pressing for the video, provide your subject lots of mom movies assistance. Tell him or her you'll help sort and organize pictures, souvenirs and films. Set up routine check outs or telephone call in order to explore family history and life stories. Inform him/her that you'll keep all the notes and compose the concerns; all he/she will have to do is sit down in front of an electronic camera and speak to you. Deal any and all help needed to ease your subject's concern (or perceived burden).

Well, due to the fact that if you do this extreme sporting difficulty they give you a certificate, and she was holding a wrist camera recorder which was focusing on her as she decreased, and in the video she was smiling the entire way. Due to the fact that it is hazardous, lots of individuals are afraid to B.A.S.E. Jump. Others will not go on a bungee cord off a bridge or big structure because they say the bungee cord might break. Sure, it might, however to have that overall excitement, and the rush of adrenaline, often you have to put fear aside and choose it. My mom did. What has your mother done recently?

Though putting water and wine on the priest's hands as an acolyte got me closer to the priest, their was a greater priestly service to be found in ministering to the Lord. When Jesus touched my heart one day within my bed room by the fire of His Holy Spirit, a holy appreciation and enthusiasm filled me with a consuming desire to applaud mom video His holy Name. This awe motivating God who revealed Himself to me as He really is blew my dead spiritual upbringing out of the water. The conventional church which I attended was warm and loving, but liturgically iced over spiritually.

It's obvious that Life time isn't the greatest quality of home entertainment, this list offers some tips regarding why. It's been starting point or fall back for numerous actors from John Stamos to Heather Locklear and numerous others that you have actually barely heard of or hardly remember. Among the funniest things (besides the amazing story lines) about Lifetime movies is seeing ball games of actors that show up and the functions they play. I'll never ever forget watching Fred Savage kill DJ Tanner from Capacity or Tiffani Amber Thiessen step mom video archive trying to escape from her abusive hubby. Okay, I most likely will, however that does not mean it wasn't entertaining.

Again, lighting is essential. YOU ought to be facing the sun. Yes, that may be unpleasant, however the video is far better if YOU face the sun rather of the camera.

If you are dedication to a healthy diet with a moderate quantity of workout, even a busy mother like yourself can lose that undesirable weight while still looking after the home.


https://32da.ru/bitrix/redirect.php?goto=https://momd.net/longest-sex-videos/page/2/
http://purenlp.us/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F611%2Fsexy-hardcore-mom-cougar-getting-hardcore%2F
http://allinonehomeschooling.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fmom-pencil-drawing%2F
http://playgrounds.church/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fmom-xxx-video%2F
http://homiletics.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F639%2Fblack-hummer-fucks-my-moms-tight-sweet-pussy-27%2F
https://noehill.com/noescripts/one_picture.asp?theimagefile=&theimageid=&thewidth=&theheight=&thealt=&theserver=momd.net%2Fxxx%2F208%2Fold-mommy-fucking-young-boy%2F&theurl=%2fsf
http://hundeplatz-fluehli.ch/index.php/component/k2/item/2-quisque-rutrum
https://www.privia.us/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fporne-vdeo%2F
http://pu-3.com/?wptouch_switch=desktop&redirect=https://momd.net/xxx/36/my-fat-mom-in-a-orgy/
http://ecomaxx.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F614%2Fmature-latina-mom-with-big-tits-teasing-for-you-on-webcam%2F
http://kbucheeri.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F620%2Fbusty-momma-pawns-her-pussy-for-money%2F
http://organizationclaudemonet.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fsex-und-lecken%2F
http://techcrunch.com.ridder.co/url/go/?url=https://momd.net/xxx/470/asian-soccer-mom-mika-tan-gets-facial/
http://dads.mahalobeer.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fbhabhi-porne%2F
http://pryorfieldairport.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F652%2Fsexy-mom-in-leather-corset-suck-and-fuck-dick-for-jizz%2F
http://canonstore.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fporn-star-mom%2F
https://www.tysotructiep.online/phim/phim-bac-si-trinh-tham-doctor-detective-tap-15/
https://solokaraoke.ru/bitrix/redirect.php?goto=https://momd.net/xxx/662/milf-mommy-rides-black-monster-dick-9/
https://college.captainu.com/college_teams/1851/campaigns/51473/tracking/click?contact_id=1154110&email_id=1215036&url=https://momd.net/xxx/476/look-mom-my-first-black-penis/
http://lamcoandassociate.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fhot-mom-sax%2F
http://tullynewbridge.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F656%2Fi-fuck-my-mom-last-night%2F
http://www.dakotaassetservices.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fmom-related-quotes%2F
http://arthurmurraydancecenters.mobi/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F620%2Fbusty-momma-pawns-her-pussy-for-money%2F
http://ww31.googies.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fvida-valentine-xxx%2F
https://vonline365.moy.su/go?https://momd.net/porn/ebony-gilf-porn/
http://henrydaysuzuki.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fasian-hot-mom%2F
http://estatebusinessprotect.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Ftalkin-sex-forum%2F
http://www.bomnal1.com/shop/bannerhit.php?bn_id=6&url=https://momd.net/porn/freaky-sex-memes/
https://kogalym.org/go?https://momd.net/porn/monica-lady-porn/
http://www.scienceonasphere.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F586%2Fnicki-hunter-mom-catches-daughter-fucking-and-helps-her%2F
http://vansmobilestorage.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fbrazzers-mom%2F
http://valerieyork.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F510%2Fblond-mom-gets-anally-slammed-deep%2F
http://reveso.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F664%2Fbig-tits-bounce-on-a-black-cock-and-mom-joins-in-2%2F
http://ww17.eartyhlink.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fcarter-woods-porn%2F
http://www.theyellowone.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F661%2Fhorny-mommy-go-hard-on-black-cock-6%2F
http://shbaojiegs.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F631%2Fblack-monster-cock-fucks-my-mommys-pussy-22%2F
http://epicsecurityservices.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fxxx%2F607%2Fbusty-mom-milf-rides-black-monster-cock-8%2F
http://www.nickl-architects.com/url?q=https://momd.net/xxx/617/beautiful-mom-with-puffy-pussy-fuck-a-black-dick-22/
http://ukrainians.info/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fhot-mom-sax%2F
http://breastaugmentationdd.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=momd.net%2Fporn%2Fschlamm-sex%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×