Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chętnie dołączę do Waszego grona. Operację miałam prawie 6tyg temu 20.02.2016. Przepuklina L5-S1. A wszystko zawdzięczam temu, że nie wiedziałam o swojej wadzie wrodzonej tj. lumbalizacji kregu S1. Całe życie byłam aktywna fizycznie i nie wiedziałam, że normalne ćwiczenia wykonywane nawet na lekcji wf-u typu brzuszki bieganie skakanie salony przyczynia się do powstania przepuklina która po ciąży dodatkowo się powiększyła i jak to lekarz pow,, ale się Pani postarala,, bo wypadło prawie całkowicie i siedziało na nerwie wskutek czego w grudniu nie chodziłam dwie karetki były nic nie pomogły potem szpital w Warszawie tam żadnego przeswietlenia rezonansu nic - podobno robią jak jest niedowlad 4 kończyn he paranoja! lekarz polegał na moim rezonansie sprzed ciąży czyli sprzed ok 1.5 roku zbadał postukal w kolano itp stwierdził że ucisku na nerw raczej nie ma ze stan zapalny a rezonans mam zrobić we własnym zakresie jeśli chce i dali podwójna dawkę Morfiny dzięki której,, chodzilam,, o kulach i odesłali z kwitkiem a to była sobota. W pon prywatny rezonans i czekanie na wizytę u swojego neurochirurga do którego chodziłam wcześniej. Paradoks sytuacji tam gdzie robiłam prywatny rezonans w pakiecie była konsultacja z neurochirurgiem traf chciał był to ten sam który zajmował się mną wtedy w szpitalu i po obejrzeniu plyty stwierdził że jednak się pogorszyło i jednak jest ucisk na nerw... Ehh brak słów. Dzięki Bogu jestem po operacji chodzę nie blokuje mnie tak jak to było od ok 2lat że się wyprostować nie mogłam kilka dni jak mnie złapalo.jedyne co mnie martwi to ból biodra ale tak jakby kości zwłaszcza przy przekrecaniu się na bok. Choć mam nadzieję że to minie bo niedługo po operacji bolało w pośladku noga czułam też mrowienie potem bolało z boku kręgosłupa a teraz te biodro od kilku dni. Wkrótce kontrol, mam nadzieje ze mnie uspokoi. operacji bałam się bardzo jednak nie żałuję bo w końcu mogę się wyprostować całkowicie nic mnie tam nie boli nie uwiera nic nie blokuje. Jeśli ktoś jest z mazowieckiego polecam gorąco dr Wilka. Pozdrawiam wszystkich cierpiących życząc Wam wytrwałości i oczywiście zdrowia *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Natalio :) W twoim przypadku który cię spotkał to dla lekarzy najlepiej jak by się położyła w łóżku i leżała do końca twoich dni :(((((((((((((((((((((((( Żałosne że tak służba zdrowia traktuje ludzi, dla mnie już nie powinni się tak nazywać tylko służba naciągaczy i partactwa :) Jak to nie tajemnica to napisz nam w jakim wieku jesteś? Biodro mnie rwie od czasu do czasu, a zaczęło się tak koło miesiąca, ale to nie jest że mnie rwie codziennie i nie tyle samo razy, jest to krótkotrwałe, ale rwie dość mocno :( Mam takie wrażenie że rwie na zmianę pogody :) Pozdrawiam cieplutko :) Gosia co tam u ciebie? zaglądasz tu czy dałaś sobie spokój z tym portalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nie tajemnica 25lat,a z bólem borykalam się kilka lat bo jak nie było jeszcze źle to plan był taki ze najpierw ciąże potem operacja jednak po pierwszej wszystkie plany się zweryfikowaly. Nie przeczytałam wszystkich postów.jednak znaczna część przypomnij mi czy Ty miałeś operację i jak dawno.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji wycięcia przepukliny w odcinku L4/L5 w lipcu 2011 roku, mrowiła mi prawa stopa od 1998 roku i się zdecydowałem na tą operację bo nie dało rady pracować bo po mrowieniu było drętwienie aż do upadku. Teraz mam mrowienie ale normalnie pracuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obawialo się w ten sposób, że blokowało mnie na kilka dni tzn przychylilam się i nie moglam się już wyprostować i chodziłam tak Zgieta w pół przez kilka dni ale na ogół odpuszczalo Góra tydz to trwało aż do grudnia 2015 wtedy już nie odpuscilo i przestałam Chodzić.oprocz tego ciągnęła lewa noga przez udo w dół najbardziej odczuwalam ścięgna za kolanem tzn ciągnięcie palenie dretwienie zdarzało się rzadziej ale sztywność i blokady w ledzwi to była nieziemska meczarnia. A co słychać u Agnieszki? Czytam Twoja historie i tracę wiarę w cokolwiek w tym kraju a raczej już straciłam. Kibicuje mocno wszystkim a Tobie Agnieszko zwłaszcza! :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie u mnie wszystko stanęło w martwym punkcie , za chwilę kończy mi się świadczenie ,proponowali tę rentę szkoleniową pół roku na przestawienie się i poszukiwanie innej pracy, szkolenia, łatwo im tak powiedzieć jeżeli bywają dni ze wstanie z łóżka to nie lada wyczyn ,raz na dwa miesiace mam robione neurolizy w poradni leczenia bólu czasami pomaga bardziej czasami wcale problemy fiziologiczne bez zmian .co będzie dalej nie wiem grupę niepełnosprawność , dostałam trzecią złożylam odwołanie .pozdrawiam wszystkich serdecznie Natalia dziękuję za pozdrowienia mam nadzieję że wszystko się jakoś ułoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Aga , grupę - *lekką* dostałaś, tak? Oni tak dają,ale trzeba walczyć, pewnie. Z tymi operacjami kręgosłupa, to chyba tak jest,( po moich rozeznaniach) że zależy od tego jak duże zmiany się ma w kręgosłupie, jak bardzo duże, to operacja wszystkiego nie usunie i oczywiście od dobrze przeprowadzonej operacji. Przewlekły ból jest bardzo uciążliwy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Zaczynam od początku :) Poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu i powiedziałem jak mnie zus potraktował. Powiedziała, że najpierw zrobię zdjęcia RTG i wizyta u ortopedy i zobaczymy co dalej. Może dostanę skierowania na rehabilitację stacjonarną z NFZ-u u mnie w Szczecinie :) Pozdrawiam i życzę dni bez bólu i cierpienia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Tu Marta. Jestem w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym w nadmorskiej miejscowości. Po wstępnym badaniu przy przyjęciu dostałam pobyt max. Czyli na 6 tygodni! Moze wytrwam tak dlugo. Mam 8 zabiegów dziennie. Rehabilitanci są super personel na oddziale tez bardzo miły. Myślę że będzie ok. Jestem 6 mcy po operacji mam nadal problemy neurologiczne -niedowlad stopy. Rehabilitant tutejszy mówi że taka odbudowa nerwu może jeszcze długo potrwać ale mam być dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich cieplutko :) I życzę wszystkim i sobie abyśmy trafiali na kompetentnych i życzliwych pracowników służby zdrowia. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia. Ja również jestem po operacyjnym usunięcia przepukliny L5S1. Jaką metodą miałaś robiony zabieg. Możesz coś napisać więcej. Tutaj w szpitalu lekarz specjalista rehabilitacji trochę się dziwił że operacja nie na otwartym kręgosłupie. A ja myślałam że w obecnych czasach zabieg maloinwazyjny to chyba standard.?pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta, ja mialam na otwartym inny nie wchodzil w grę. U mnie wyglądało to w ten sposób, ze mialam robiona dziurke w kości i ta droga wyciągane wszystko. Nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba z tego wzgledu ze mialam calkowicie wypadniety dysk. A kiedyTy mialas operacje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka, jestem 6 miesiecy po operacji l5s1- ekstruzja. A ty pewno mialas juz sekwestracje? Mam powyzej na pozimie l3l4 oraz l4l5 jeszcze 2 przepukliny i lekarz przy przyjeciu na operacje mowil ze pewno bede miec zabieg na otwartym kregoslupie ale to w przyszlosci. Na razie probuje dojść do siebie po pierwszym no i jak moge rehabilituje się. Pozdrawiam Beata o tym jak dostac sie na oddzial szpitalny rehabilitacji ogolnoustrojowej pisalam na str.182. Ja szukalam w internecie i dzwonilam do szpitali pytając czy mam szansę na przyjecie i jak dlugo trzeba czekac. Zasady przyjec są bardziej lub mniej przejrzyste to zalezy od szpitala. Wiem ze po wyslaniu skierowania po miesiacu powinna byc odpowiedz. Czasami są 2 kolejki dla tych zaraz po zabiegu i dla pozostalych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, najszybciej po zabiegu mozna dostac sie do szpitala w Zakopanem na Ciaglowce. Tam sa jasne zasady - po operacji przyjmują praktycznie do miesiaca pozostali niestety czekaja -kolejka 5 lat! Oddzialy rehabilitacyjne szpitalne sa tez w uzdrowiskach : Busko Zdroj Inowroclaw Rabka Zdroj Goczałkowice a nad morzem w Świnoujsciu, Kołobrzegu, Helu, Pucku, Jantarze no i pewno w wiekszych miastach - tego nie sprawdzalam. Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta masz racje u mnie byl juz ten etap, ale powiem Wam ze roznice w tych dolegliwościach czuc odrazu po operacji. Wiadomo teraz czuje sie dolegliwosci zwiazane z ingerencja w organizm ale z dnia na dzien jest coraz lepiej . za niecaly miesiac moge wsiasc na rower lub isc na basen co mnie cieszy&#128512* a Wam co najbardziej dokucza i po Jakim okresie od operacji? Dzielcie sie moze kogos to upokoi/ pomoze&#128512*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Mi zaczyna dokuczać w zależności od prac które się wykonuje w danym dniu. Odebrałem zdjęcia z RTG i mam taki nieciekawy opis kręgosłupa piersiowego i lęźwiowego: Rentgenogram kręgosłupa piersiowego wykazują znaczne skrzywienie w lewo. Innych zmian nie wykazują. Rentgenogram kręgosłupa L/S wykazują znaczne skrzywienie w prawo z dużą rotacją kręgów. Zwężenie krążka międzykręgowego L4/L5 może być wynikiem dyskopatii. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. A Wy co myślicie na temat tego opisu? Aga co tam u ciebie? :((( Pozdrawiam i miłego wieczoru i nocki życzę bez bólu i cierpienia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, jak ty się czujesz, dolegliwości bólowe utrzymują się nadal ? Rehabilitujesz się dalej ? Mnie niestety dalej boli, głównie udo, pośladki i lędźwia, mimo rehabilitacji. Napisz coś o sobie, dawno tu nie pisałaś. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Ela, u mnie bez zmian są lepsze i gorsze dni z przewagą tych drugich. Jestem w trakcie rehabilitacji z zus jest nawet ok - zadowolona jestem z ćwiczeń w basenie, wanny masującej i masażu. W maju będę składać papiery na rentę i skóra mi cierpnie na myśl o zusie. Zaglądam tu i Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja mam kręgozmyk L5-S1 3go stopnia. Strzykło mi przy podniesieniu zbyt dużego ciężaru w pracy. Po multum badań i wizyt u lekarzy dostałem skierowanie na zabieg stabilizacji śrubami - termin druga połowa przyszłego roku. Wydaje mi się że z dnia na dzień się to pogarsza, mimo iż się oszczędzam to bol jest taki że nie da się chodzić siedzieć, promieniuje od pośladków do stopy nawet przy leżeniu. Dni mijają a ja z wielkim strachem czekam na zabieg... Na zwolnieniu przebywam od początku grudnia a wiec i zainteresował sie mną zus, wzywają na kontrole i próbują udowodnić mi że jest to wada postawy od urodzenia i nie ma to nić wspólnego z wykonywania bardzo ciężkiej pracy fizycznej, a mało tego że jestem zdolny do pracy. Chciałbym was zapytać może trochę nie na temat ale tylko tutaj ktoś od czasu do czasu zaglądnie, czy powinienem złożyć wniosek o grupę inwalidzką? Jeśli tak to teraz przed zabiegiem czy po operacji? Złożyłem wniosek o świadczenia rehabilitacyjne, neurochirurg rokuje powrót do pracy po zabiegu i zastanawiam się czy ktoś z was otrzymał świadczenia na kręgosłup? Pozdrawiam was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam skad jestes? Na jak dlugo masz swiadczenie rehabilitacyjne? Czy jeszcze nie masz Przyznanego? Obawiamie ze skoro na zwolnieniu chca udowodnic Ci zdrowie to z grupa raczej nie. Masz szans baa swiadczenie rehabilitacyjne to tez nie zawsze chetnie daja . poza tym widza Twoja historie w systemie i moga cudowac - troszke orientuje sie jak to dziala od podszewki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daros, kręgozmyk 3-go stopnia to duża wada, Ja po operacji kręgozmyku byłam rok na świadczeniu rehabilitacyjnym, nie wiem jak będzie u ciebie ze świadczeniem przed operacją. długo musisz czekać na operację! Ale składać możesz, papiery od lekarzy musisz mieć, np z wyznaczonym terminem na operację. Jeśli chodzi o orzeczenie o niepełnosprawności, to jak masz papiery od lekarzy o dolegliwościach, badania itp. to składać można, ale i tak wszystko zależy od lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciężko z nimi Daros walczyć na wszystko musisz mieć wynik badania , a nawet jeśli masz to fukają na ciebie ale być może trafisz na jakiegoś życzliwego lekarza ,a o grupe też nie łatwo ja po 3 zabiegach dostałam lekki a mam niedowład.wszystko zależy od lekarzy ale trzymaj się i walcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Byłem dzisiaj u ortopedy, zbadał, obejrzał wyniki i zdjęcia. Dostałem skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Mam Po dziesięć z każdego zabiegu, a są to TENS, TERAPULS i ULTRAPUSL. Pojechałem się dowiedzieć do jednego i okazało się, że w maju mogą mi zrobić Tens, Terapunkt w grudniu, a ultrapuls za rok :) Śmiech mnie ogarnął, jedna z pań która pracuje jako rehabilitant powiedziała że mogę też popytać w innych ośrodkach. Muszę obdzwonić i się dowiedzieć jak z terminami. Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×