Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Ireno na operację ręki proszę się zgłosić do neurochirurga. Oni są profesjonalistami w tej dziedzinie. Ja byłam i wiem co mówię. Już mam usunięte szwy.Czuję się po zabiegu bardzo dobrze, wykonuję ćwiczenia nadgarstka i palców jak w schemacie otrzymanym przy wypisie. Po wyleczeniu lewej ręki poddam się zabiegowi prawej. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam zabieg 30stycznia bylo fojnie reka nie drentwiala ale juz 1kwietnia zaczela ni drentwiec i czesto ni teraz drentwieje martwie sie bo jestem na zwolnieniu jeszcze jak pujde do pracy jestem sprzataczka szkole a jeszcze mam zgrubienie na szwie i przy ucisku boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianno powinnaś smarować te zgrubienia kremem może to być CEPAN,, do kupienia w aptece bez recepty. Wiesz przecież, że przez kolejne trzy miesiące, przed ćwiczeniami rano i wieczorem moczysz rękę w ciepłej (prawie gorącej) wodzie z dodatkiem szarego mydła ( w celu rozluźnienia i ogrzania mięśni). Ćwiczenia te wykonujesz w wolnych chwilach ( minimum dwa razy dziennie). Musisz pamiętać, aby wszystkie te ruchy były wykonywane wolno, dokładnie i obszernie. Ja myślę, że drugi zabieg nie będzie potrzebny. Myśl zawsze pozytywnie i uśmiechaj się do ludzi - bo mamy piękną wiosnę. Widzisz wszystko budzi się do życia. Z wyrazami szacunku Marylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażka Warszawa

Kochani tak czytam Wasze opinie i przyznam szczerze że mam stracha od lutego mam drętwienie lewej ręki po emg wykonane na Banacha WARSZAWA -wynik uszkodzenie nerwu nadgarstka- jestem osobą leworęczna-jestem po konsultacji lekarza specjalisty chirurgii plastycznej Szpital Orłowskiego Czerniakowska po długiej dyskusji z bardzo sympatyczną doktor otrzymałam skierowanie na zabieg który będę miała 11 czerwca- myślę że im szybciej tym lepiej -no bo lepiej to nie będzie oby nie było gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianna

PANI MARYLO dziekuje za cieple slowa jestem na zwolnieniu lekarz powiedzial ze to mam powiklania po operacyjne to drentwienie i mrowienie w palcach mam do lykania tabletki milgamma100 dwa razy dziennie i smarowac cepan dwa razy dzienniei oczywiscie nic nie robic reka poniewaz mam doze zrosty co powoduja ucisk na nerw i dretwieje ale mysle ze po tych tabletkach i smarowaniach juz sie wygoi i pujde do pracy i oczywiscie bede moczyc reke jeszcze raz dziekuje pani maryli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operacje 3 dni temu i dolegliwości zmniejszyły sie znacznie.2ga ręka za 8 miesiecy.Na pewno poddam sie bo cierpie ale ból zmniejsza znacznie neurovit i neurontin 600.To leki przeciwpadaczkowe działają na nerw pośrodkowy/Są drogie bo na 100%ale bardzo skuteczne.opakowania po 100 sztuk koszt 240 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tez jestem po zabiegu 8 dni. wydaje sie duzo lepiej ale jak czytam te wasze odpowiedzi to mam pietra!!!!!!!!!!! ja robiłam we włoszech bo tu pracuje a moj zabieg trwał 10 mnm i po godzinie juz wyszlam ze szpitala. ale nie przypuszczałam ze potem dzieja sie te wszstkie rzeczy! moja doktorka miala tez robiony ten zabieg na obie rece i mówi ,ze jest jakby nigdy nic nie mjała!!i nic ja nie boli zero problemow!!!!!a teraz jestem pod wrazeniem mam nadzieje ze bedzie dobrze bo mam tez druga reke do zabiegu!!pozdrowionka i zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam zabieg w prawym nadgarstku prawie 5 tyg temu w Szkocji, trwal ok. 20 min. Chirurg zalecal delikatne cwiczenia *od zaraz*. Zastrzegl tylko zeby trzymac reke uniesiona, nigdy na dol. Jako *grzeczna dziewczynka* przebieralam palcami natychmiast po zabiegu, juz w czasie wyjazdu z sali operacyjnej. Jestem naprawde zadowolona, wszystko ladnie zagoilo sie, jasne, ze w srodku jeszcze troche boli, zwlaszcza pod kciukiem ale jest coraz lepiej. Za trzy dni wracam do pracy. Ostatnio, podczas dwoch nocy mialam zdretwiala ta reke i prawde mowiac jestem troche zaniepokojona.... bylo tak dobrze, ze pozwolilam sobie na robienie na drutach, czy to moze byc od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danusia.

Ja jestem 3 tygodnie po operacji.Niestety nie jestem zachwycona obecną sytuacją.Rana zagoiła się szybko ale ręka jest jak nie moja.Mam wrażenie jak bym miała założoną ciasną rekawiczke któta utrudnia zamykanie dłoni.Najbardziej martwi mnie to że drętwieją palce 3,4 i 5 .Nie mogę oprzeć łokcia o blat bo przechodzi prąd przez całą reke i coś przemieszcza się w łokciu.Trudno też dobrze wyprostować palce.Operowaną mam lewą reke i jak pomyślę ,że czeka mnie jeszcze zabieg prawej to nie ukrywam przerażenia..Chodzę na rehabilitacje i ćwiczenia i mam nadzieję ze będzie lepiej.Zmiany w łokciu i to drętwienie dłoni niepokoi mnie.Za kilka dni mam wizytę u lekarza który mnie operował ,ciekawa jestem co powie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem 3 tygodnie po zabiegu. Do tej pory wszystko było OK brak drętwienia i przespane noce. Ale przez ostatnie dwie noce zdrętwiały mi 3 palce. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Boję się, że objawy zaczną się nasilać. Może ktoś wie kiedy i jakie zabiegi fizjoterapeutyczne należy zacząć stosować. W opinii mojego lekarza operującego nie ma wskazań do jakichkolwiek zabiegów a nawet ćwiczeń ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emg wykazało u mnie zcn.Byłam na konsultacji u chirurga ręki,dostałam blokadę,która nie zadziałała,czy to normalne?Mam skierowanie na rehabilitację-okres oczekiwania miesiąc.Nadgarstek i przedramię bolą mnie nawet w ciągu dnia.Pracuję w sklepie i nieraz proste czynności sprawiają mi ból.Ręka tak jakby kręci,czasem rwie,sztywnieje no i drętwieje.Zastanawiam się czy to tylko zcn,bo ja mam dolegliwości nie tylko w nocy.Na następne konsultacje jadę w listopadzie i w grudniu mam mieć zabieg.Jak długo nie będę mogła wrócić do pracy?Starała się któraś a Was o uznanie za chorobę zawodową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem trzy operacje łokcie lewej i prawej ręki , nadgarstka prawej . Mineło ponad dwa lata i niestety mam coraz większe problemy z rękoma . Narastające bóle , opuchlizna , drętwienie dłoni ( najgorzej w nocy ) palce sinieją a co za tym idzie marzną mi dłonie chociaż ciepło na dworku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jstem po operaci cisni 9miesiecy reka mi w nocy dretwieje boje sie ze czeka mnie znowu operacia czy to prawda ze moge miec zle zoperowana reke na zwolnieniu bylam pol roku teraz pracuje ale martwie sie dlaczego mi drentwieje czy ktos tez tak mial jak ja prosze napiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×