Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was ponownie.15 lutego minie rok po operacji mojej prawej ręki. Jak na razie nie mogę narzekać,ale jak pisałam wyżej to jest tak że te palce ,które cierpły to są ok! ale te dwa pozostałe są czasami*nie grzeczne* i cierpną w nocy. lewa ręka też zaczyna mocniej dokuczać ale mój lekarz ortopeda ,który mnie operował powiedział że mam poczeka. Ja miałam zabieg o 10 a o 16 wychodziłam do domu chociaż mogłam zostać do dnia następnego ,ale ciągało mnie do domu- do dzieci.znieczulanie miałam w jakąś żyłę w szyi ,tzn,coś mi wszczykneli i cała ręka zdrętwiał i nic już potem nie czułam -chyba to była jakaś blokada. zabieg trwał około 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsza operacja 3 lata temu do dzisiaj czuję zdretwienie lewej reki.Druga operacja 1miesiąc temu koszmarrrrrrrrrrrrrrr,ból, odretwienie ,rehabilitacja laserem i dalej to samo Juz mam dosyc - ale mam nadieje ż będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pol roku po operacji prawej reki sam zabieg bez bolu wykonamy w krakowie w szpitalu sw rafala opieka wspaniala poprawa po operacji natychmiastowa ale teraz znowu pojawilo sie dretwienie troche sie martwie ale i tak decyduje sie na druga reke nie ma sesu sie meczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przy zcn moze wystepowac tez zapalenie sciegien w obrebie reki i nadgarstka? rano rece sa sztywne przykurczone nie mozna rozprostoac dloni ani zacisnac piesci. nie wiem czy to efekt zcn czy zapalenie spowodowalo zcn. oczywiscie dretwienia w nocy nie daja spac uczucie palenia w dloni itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem 2 tygodnie po zabiegu prawej. Ogólnie ręka nie boli. Jak nic nie robie ale jak próbuje wykonywać proste czynności to odczuwam ból w kciuku i przy ruszaniu palcami czuje jakby ktoś pociągał mi za ścięgna taki dziwny ból. Rana prawie zagojona i nie boli. Ale w środku wszystko obolałe. mam skierowanie na fizjoterapie laser i prądy. Ale dopiero jak rana się całkowicie zagoi. Bo jak się na niezagojoną ranę stosuje prądy to może się `paprać`. Chciała bym żeby już było dobrze. Bo moja praca tego wymaga noszę cięższe rzeczy. Lewa ręka też jest chora. Ale jak prawa nie dojdzie do normy to lewej nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Teresy z Tarnowa Witaj, miałam 7 miesięcy temu zabieg ZCN prawego, po zabiegu o wiele gorzej. W styczniu br. miałam reoperację, ponieważ jeszcze dołączył trzaskający kciuk. Jestem 2 tygodnie po zabiegu, reka niesprawna, żadnej poprawy, a lekarz mówi, że nerw jest uszkodzony i nie wiadomo co będzie dalej. Pracuję jako specjalista pracy socjalnej przeważnie na komputerze i pisanie długopisem.Po pierwszym zabiegu miałam cały czas obrzęk wewnętrzny co wykazało usg i nerw zablokował się w zrostach. Palec serdeczny i środkowy miałam chłodny i z przeczulicą. teraz niby odblokowany nerw a dalej to samo. Poprzednio miałam przez 6 tygodni rehabilitację laser, magnetronik i ultradźwięki. Teraz za 2 tygodnie mam mieć laser, magnetronik i elektrostymulację. Miałam też podane 20 iniekcji miogammy na odbudowę nerwu i nic nie pomaga. Nadmieniam, że 4 lata temu miałam operowany bark z powodu zespołu cieśni i było ok, ponadto choruję na niedoczynność tarczycy i cukrzycę insulinozależną co podobno niemały wpływ ma na to schorzenie. Gdy mi odebrano rentę to biegli twierdza, że jestem zdolna do pracy. Zyczę zdrowia :-) Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem półtora tygodnia po operacji prawego nadgarstka .Wszystko goi sie super ,nic nie boli , mrowienie odczuwam w trzech palcach ale mam nadzieje że to minie.Zabieg miałam na Klinice Neurochirurgii w Krakowie.Zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym ,bezboleśnie szybko i fachowo.Za sześć miesiecy ten sam zabieg na lewym nadgarstku.Wreszcie spię bez bólu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operację cieśni nadgarstka u doktora Pytlasińskiego we Wrocławiu Operacja bezbolesna, po godzinie wracałam do domu i co najwazniejsze dolegliwości ustapiły całkowicie.A z emg wynikało że mam bardzo zaawansowany zespół kanału nadgarstka.Musze dodać że operacje robiłam na ubezpieczalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie gdzie mozna wykonac taki zabieg w poznaniu na nfz w ramach chirurgii jednego dnia i w miare szybko. emg wykazalo ze mam znaczne uzkodzenie nerwu w l i p dloni. w moim miescie jest kolejka tak dluga ze czeka sie rok. nie moge sobie na to pozwolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam operację na rękę 1,5 roku temu ból powrócił i lekarz kieruje mnie na kolejną operację tej samej ręki? Miał ktoś operację dwa razy na tą samą rękę? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to strasznie dlugo sie czeka. w poznaniu w szpitalu tez dlugo sie czeka. ja dodzwonilam sie do kliniki ars medica i z tego co mi mowili nie czeka sie dlugo ale najpierw musze isc na wizyte do ortopedy ktory w tej klinice operuje. przyjjmuje od w szpitalu mswia. za tydzien mam wizyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milusia

jestem po zabiegu. reka nie dretwieje ale jeszcze mam zaburzenie czucia w palcu srodkowym i polowie serdecznego. ale zcn bylo w stopniu znacznym wiec regeneracja pewnie potrwa. zabieg mialam 16 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milusia

a jak sprawnosc dloni? ja jestem 2 tyg po zabiegu jutro zdjecie szwow a mam w palcu wskaujacym w opuszcze takie dziwne uczucie jakby przeczulica napiecie nie jest to bolesne ale mnie troche niepokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i jestem lekko podłamana ja miałam operacje prawej ręki trzy dni temu uszkodzona bardzo cztery palce ,na razie jest niezle nie czuje specjalnego bolu jest obrzmiala i jakby lekko ciemniejszej barwy czy tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to znaczy ze masz uszkodzone 4 palce? ja jestem 4 tyg po zabiegu opuszki nadal momentami takie dziwne w 2 palcach.cwicze reke po mam zaniki miesniowe i spore przykurcze. reke mialam wysmarowana przed zabiegiem taka pomaranczowa substancja wiec trudno bylo ocenic jaki jest jej naturalny kolor. dopiero stopniowo w trakcie zmiany opatrunkow zmywalam ten kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×