Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka

u?ytkownik
aneta

Witam. Mineło mi już 6 tyg od operacji. Załuje że się jej poddałam.
Boli i blokuje mi się kciuk. Nie moge ścisnąc dłoni , bo mam uczucie że coś mi pęka w srodku.Ból promieniuje do łokcia .Czy ma ktoś takie dolegliwości?
Pozdrawiam.

Reklama
u?ytkownik
basia

Witajcie,jestem po operacji na ciesn nadgarska juz 2miesiące,,powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolona,,reka wraca pomalu do zycia,,,ba--wrocilam do pracy juz od 3 tygodni,,wiem ze to za szybko ale nie bylo rady nasz kraj kochany,,.Zaczynam miecproblemy z prawą dlonią,dretwieje mi reka w nocy i maly palec,,bardzo sie tym martwie,,niestety trzeba ucierpiec,,ale kochani niezwlekajcie z poddaniem sie operacji,,naprawde xzym szybciej tym lepiej,,ja poszlam za pozno na lewa reke ,mialam juz chorobe zaawansowana,,wiec i gojenie gorsze ,,wieksze ciecie,,.
Monisiu kochana zdroweczka zycze ,,i uwazaj na lapke,,,acha i w ogodzie jej nie forsuj za duzo,,pozdrawiam wszystkich ,,Basia

u?ytkownik
Choinka

Witajcie! Jestem trzeci tydzień po operacji ciesni nadgarstka.Miałam gruby opatrunek na trzy doby ,potem tylko bandaż i gaziki, plasterki.Szwy zdjęto po 2 tygodniach,było ich sześć.Od początku rana była czysta i pięknie się zabliźnia.Po operacji przez tydzień bolała paskudnie ręka i ramię-przez tydzień brałam ketonal .Teraz pozostalo mi tylko uczucie lekkiego mrowienia w opuszku palca serdecznego i środkowego ,blizna trochę piecze i smaruję ją cepanem 3razy dziennie , a oprócz tego wciąż natłuszczam rękę wazeliną . Mogę już wykonywać wiele czynności ,i generalnie jest chyba nieźle... Interesują minie jakieś sposoby rehabilitacji ,bo do lekarza rehabilitanata szybko sie nie dostanę . Może ktoś mi coś poradzi? Operacja była przeprowadzona w Gdańsku w szpitalu na Zaspie Pozdrawiam !

u?ytkownik
Ala

Jestem po zabiegu cieśni nadgarstka prawego 6 miesięcy wszystko jest w porządku .nie miałam żadnej rehabilitacji .jutro idę na lewą rękę operację będę miała robioną w tym samym szpitalu tj. szpital w Toruniu na ulicy Batorego. Jest to bardzo dobry szpital opieka jest bardzo dobra .mam nadzieje że wszystko będzie dobrze

u?ytkownik
joanna

Witam! mam na imie Joanna. Jestem fryzjerem,od 18 lat i stwierdzam że zapalenie cieśni nadgarstka powinno być wpisane jako choroba zawodowa.MAM TEZ PYTANIE. Właśnie sie dowiedziałam ze na to choruje, musze zrobic tez badanie emg. Czy ktos Państwa możei podac gdzie W WARSZAWIE LUB OKOLICY dobrze robia te badanie i nie drogo?, BO PODOBNO NFZ NIE REFUNDUJE TEGO BADANIA-KOSZT PRYWATNIE NA OBIE RECE TO 500 ZŁ. SKANDAL!!!!!!!!!!!! BARDZO Z GÓRY DZIĘKUJE-ZYCZE ZDROWIA-ja sie juz boje :( moj adres to joanna-bryla1@wp.pl

u?ytkownik
Monika

Witam wszystkich z naszym paskudnym schorzeniem!!
Basiu dzięki za życzenia zdrówka !! Tobie
również zdrówka życzę!!
boli mnie trochę nadgarstek może jest nadwyrężony?? nie chciałabym aby znowu mi to samo wróciło!! może nie będzie aż tak źle jak było przed operacją!? w środę mam kontrole u ortopedy zobaczymy co powie!! napiszę coś cpo wizycie-pozdrawiam .

u?ytkownik
Renata

Cześć,Witam wszystkich.Mam skierowanie na 7 lipca 2010 w Manchesterze w UK
bo tam mnie ta choroba *dopadła*.Nie wiem jak będzie ale trzeba iść, bo nie ma innej rady.W nocy kiedyś bardzo bolało, teraz jakby trochę ulżyło, ale chyba dlatego że leczyłam się na inną chorobę i jadłam tabletki przeciw-ból i przeciw-zapalne.
Najpierw prawa ręka (ta gorsza), później mówią o lewej.Może to dobrze że na wakacje bo będę na tzw L-4.Czy ktoś kto mieszka w Manchesterze w UK był na takiej operacji?
Proszę skontaktujcie się na tym forum ze mną.Pozdrawiam wszystkich z tym schorzeniem.Nie dajcie się chorobie.
Buziole.

u?ytkownik
ania

Ja jestem z manchesteru i miałam to robione niecałe 3 tygodnie temu w szpitalu na wythenshawe. generalnie samo znieczulanie bolesne-ale o tym informuja przed samym zabiegiem- sam zabieg u mnie trwał 40 minut ale miałam bardzo zmiażdżony ten cały tunel i musieli pogrzebać...szwy zdjęli mi po 12 dniach i blizna nie jest duza. drętwienie trochę ustąpiło ale mówią że na to trzeba czasu. tylko pojawił się inny problem-odczuwam silne bóle w przedramieniu i w łokciu. lekarz mówi że to przejdzie jak bede oszczędzać rękę. mam nadzieję że drugiej nie trzeba bedzie robić bo jakby nie bylo bez pomocy drugiej osoby nie dałabym sobie rady po operacji

u?ytkownik
Teresa z Łodzi

Witam wszystkich.W marcu ubiegłego roku operowano mi lewą rękę,a w czerwcu prawą.Niestety dolegliwości nie ustąpiły ,a pooperacyjne badanie na przewodnictwo ponownie wykazało istnienie Z.C.N. w obu dłoniach.W maju powtórnie operowano mi prawą rękę .Operacja trwała ponad dwie godziny,wykonywało ją dwóch neurochirurgów i niestety objawy zamiast ustępować ,nasilają się.Wykonanie wielu czynności graniczy z cudem.Np. o obraniu ziemniaków mogę pomarzyć.Nie jestem w stanie utrzymać ani noża,ani ziemniaka.nawet trzymanie sztućców podczas posiłków jest problemem.Chyba jestem ciężkim przypadkiem.
jeszcze słówko do Joanny-nieprawda że NFZ nie refunduje tych badań.Robiłam je trzykrotnie i nic nie płaciłam.jedynie czekałam około sześciu tygodni.
Pozdrawiam wszystkich ucieśnionych nadgarstkowców.

u?ytkownik
Zdesperowana

Witajcie
Minął rok od operacji, ale poprawy wielkiej nie odczuwam. mam już coprawda 52 lata ale to chynba nie powód aby cierpieć na to już do końca życia.Cała dłoń operowana jest ścierpnięta ale najbardziej palec wskazujący. teraz zaczynam też odczuwać mały palec i serdeczny.Inny ortopeda stwierdził palec trzaskający (kciuk) ale namawia mnie na sterydy. Boję się tego, nie wiem co mam zrobić poradźcie może kogoś(mieszkam w Wieluniu0 może z Łodzi albo Katowic.Pozdrawiam serdecznie wszystkich chorusków.

u?ytkownik
Mariola

Witam Moja mama jest po operacji prawej i lewej reki i do sprawnosci calkowitej doszla po 2 , 3 miesiacach po zabiegu. U nas w rodzinie to chyba dziedziczne bo ja mam te same dolegliwosci. Nie przespane noce i ten koszmarny bol i dretwienie palcow. Lekarz ortopeda na przetrwanie do opercji kazal zakladac stabilizator nadgarstka ,troche pomoglo. Jestem po operacji 5 dni narazie jest ok chociasz reka troche boli az do lokcia. Jestem z krakowa opercje milam robiona w szpitalu Sw. Rafala przez dr Krzykawska ktora sie specjalizuje w tej chorobie .Bebe ustalala termin operacji na druga reke. Lekarz przez mc kazal bardzo uwazac i nie przeciazac reki zeby nerw sie zregenerowal i nie powrocily dolegliwosci. Pozdrawiam Mariola

u?ytkownik
basia

Witam ,,czytam wpisy dotyczace ciesni ,jestem zapisana na operacje cisni lokcia
Szukam kogos kto mial taki zabieg ,,,
,,chcialabym sie dowiedziec jak dlugo trwa taka operacja ,
i czy ciezko wrocic do sprawnosci ?

Boie sie bolu wydaje mi sie ze to bedzie bardzo bolalo ,,
czy powinnam sobie kupic specjalny temblak na reke ?
zycze zdrowia basia

u?ytkownik
tenia

Nie ma sie co obawiac,ja przeszlam operacje na ZĆN ,na lewa i prawa reke . lewa w 2008 ,prawa w 2009 i do tej pory nie narzekam,a meczylam sie z ta dolegliwoscia ponad 20 lat .przez caly czas lekarze wciskali mi ze to od kregoslupa, az sama trafilam na reportarz o tej chorobie i badaniu EMG .no i krok po kroku dopielam celu. I nie moge sobie darowac ze dalam sie zwodzic tyle lat *pseudo lekarzom* ,tyle lat nie przespanych nocy.

u?ytkownik
piotr

Minął tydzień od reoperacji prawej ręki Z.C.N.pierwsza niestety się nie udała.było to pół roku temu.teraz mam zdjęte szwy wygląda że goi się dobrze.rękę naprawiali mi na neurochirurgi w szpitalu nr.2 w rzeszowie.wszyscy których spotkałem na oddziale mówili mi że trafiłem do najlepszych.mogę powiedzieć jedno*świetny personel każdy miły i uczynny czyto lekarz czy pielęgniarka.jak się jeszcze okaże że ręka naprawiona no to mamy demokrację!!! i to wszystko na fundusz nfz.moim zdaniem niesamowite. zyczę wszystkim zdrowia!!!!!!!!

u?ytkownik
zolza

Jestm 4 miesiace po operacji, wlasnie wracaja dolegliwosci, a bylo tak pieknie! reka puchnie i dretwieje, boli tez lewa, nieoperowana.