Narośl, guzek, hemoroid czy nic?

u?ytkownik
Damian

Od kilka lat mam świąt w okolicy odbytu , mam tam narośl nie dużą na odbycie a właściwie na nim w dolnej części . Często po wysiłku fizycznym intensywnie swędzi i czuję jakby był tam jakiś kolec , gdy mnie tak swedzi zazwyczaj biore papier i wycieram odbyt nim , gdy wycieram intensywniej nieco i głębiej pojawia sie na papierze krew . co to moze byc hemoroid , polip , żylak czy taki guziczek wyczuwalny to coć normalnego . Mam 16 lat czy to cos poważnego ???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Prawdopodobnie to żylak odbytu czyli hemoroid, który właśnie daje takie objawy. Radzę o tym fakcie poinformować rodziców i udać się bezpośrednio do lekarza. Zaleci leki, które stosowane miejscowo zlikwidują objawy.

u?ytkownik
karol

Mam podobne objawy, jednak taka narośl występuje u mnie od około 10 lat (przynajmniej wtedy ją zauważyłem) i zupełnie się nie zmienia. Mam 18 lat. Nieco mnie drażni ten fakt, bo nieraz po defekacji pęka mi odbyt właśnie wzdłuż tego *guziczka*, zaraz obok (mam suchą skórę). Czy koniecznie musi to być hemoroid, skoro występuje już od tak dawna?

Twoja odpowiedź