Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Damian

Narośl, guzek, hemoroid czy nic?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian
Od kilka lat mam świąt w okolicy odbytu , mam tam narośl nie dużą na odbycie a właściwie na nim w dolnej części . Często po wysiłku fizycznym intensywnie swędzi i czuję jakby był tam jakiś kolec , gdy mnie tak swedzi zazwyczaj biore papier i wycieram odbyt nim , gdy wycieram intensywniej nieco i głębiej pojawia sie na papierze krew . co to moze byc hemoroid , polip , żylak czy taki guziczek wyczuwalny to coć normalnego . Mam 16 lat czy to cos poważnego ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawdopodobnie to żylak odbytu czyli hemoroid, który właśnie daje takie objawy. Radzę o tym fakcie poinformować rodziców i udać się bezpośrednio do lekarza. Zaleci leki, które stosowane miejscowo zlikwidują objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karol
Mam podobne objawy, jednak taka narośl występuje u mnie od około 10 lat (przynajmniej wtedy ją zauważyłem) i zupełnie się nie zmienia. Mam 18 lat. Nieco mnie drażni ten fakt, bo nieraz po defekacji pęka mi odbyt właśnie wzdłuż tego *guziczka*, zaraz obok (mam suchą skórę). Czy koniecznie musi to być hemoroid, skoro występuje już od tak dawna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.