Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Białe kuleczki przypominające pryszcze na jądrach


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 16 lat i od niedawna na moich jądrach porobiły sie białe kuleczki przypominające pryszcze,dzieki Bogu nie bolą itd. . troche się przerazilem,nie wiem jakie mogą być w przyszłości komplikacje. z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne cebulki *D uważaj żeby zęby tam nie zaczeły rosnąć... Prawdopodobnie zatkane gruczoły jw. w niczym nie przeszkadzają prócz estetyki... jeśli coś sie znimi dzieje radze do lekarza bo wyrosnie pare dodatkowych penisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajcie się, są to tzw. plamki Fordyce*a. Nie jest to żadna choroba, tylko zatkane gruczoły łojowe. Nie należy ich wyciskać, ponadto każdy lekarz dermatolog odraczy wam jakiekolwiek tego leczenie. Jest to nieszkodliwe, nie zaraźliwe, poza kwestią estetyczną nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem jednego 4 miesiace i nieschodzil. wycislem i Znowu odrosl. nakulem skore i wyszla taka kulka biala, wyciaglem Ja penseta i przebilem igla wygladala Jak syfek. niebolalo a teraz nawet sladu niema ze cos bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Sikorski

Wydrapać,wyciskać to jedyny sposób na te kure...wa.Podobno to fizjonomia.Róbcie tak jak ja .Na penisie nie da rady wycisnąć,a na mosznie już tak.Ogolić jaja i wydrapać,zdezynfekować spirytusem kosmetycznym(zaj...e piecze)i po sprawie na jakiś rok i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Miałem podobny problem z tym jak to powiedział kolega kure...twem. Rozum nie pozwalał mi na to, by wyciskać sobie coś, o czym nie mam pojęcia, co to może być. Chciałem się tego pozbyć w bezpieczny sposób, wiec udałem się z tym problemem do urologa. Lekarz w 3 sekundy ocenił co mi dolega. Wyszło na to, że te białe guzki (pryszcze), to po prostu kaszaki. Podejrzewam, że większość z nas na tym forum ma dokładnie to samo (jest też opcja wrośniętego włosa - choć to raczej wątpliwe). [Gorzej, kiedy ten *syf* jest innego koloru niż biały]. Ale do brzegu. Umówiłem się na wizytę (prywatnie, bo na jeb...ny NFZ to już fiut pewnie cały zamienił by się w pryszcza) i w 30 min, lekarz usunął mi 3 kaszaki. Normalnie na znieczuleniu,także w ogóle nic nie czułem. Co pewnie dla niektórych ważna informacja. Kaszaki można wycisnąć samemu, ale to ryzykowne, bo wokół nich powstaje powłoka, którą należy również usunąć, bo kaszak będzie budował się na nowo. Także polecam wizytę u lekarza i załatwienie sprawy do końca. Jeśli chodzi o cenę, to za wizytę zapłaciłem 150zł. A zabieg z wynajęciem sali 300zł. Może to i drogo (za wizytę, bo zabieg nie), ale wolę żeby moim *interesem* zajął się ktoś, kto nie po raz pierwszy widzi kut...sa na oczy, także wybrałem najlepszego (prywatnego) lekarza w okolicy. Mam nadzieję, że komuś pomogłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×