Swędzenie i pieczenie odbytu

u?ytkownik
Agata

Witam.
Mam 18 lat i od pewnego czasu występuje u mnie pieczenie oraz swędzenie odbytu (zwłaszcza po wypróżnieniu się) oraz biegunka i częste bóle brzucha. Oprócz tego mam takie wrażenie jakbym miała owsiki (których nie mam, gdyż sprawdzałam).
Nie uprawiam seksu więc chyba to nie jest podrażnienie. Czy jest możliwe że po prostu się przeziębiłam siedząc na zimnej powierzchni czy to coś poważniejszego?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Agata.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

To mogą być żylaki odbytu. W aptece można kupić maści łagodzące objawy.

u?ytkownik
Mateusz

Od tygodnia czuje swędzenie i delikatne pieczenie odbytu na samym końcu przy *ujściu*. Jak się wytre papierem mocniej to bardzo piecze. Tak jakby był podrażniony czy byłyby w nim owsiki rambo. Nasila się to nad ranem i mam wrażenie, że jak zjem słodkie to mnie chwilowo bardziej swędzi. Może po prostu mam tylko takie wrażenie. Teraz troszke mniej mnie to męczy ale nadal czuje i denerwuje mnie to. Czy może mi ktoś coś doradzić??

u?ytkownik
stapler

Nie ma innej możliwości tylko trzeba udać się bezpośrednio do lekarza. raczej wskazuje to na żylaki odbytu. Musi Pan zostać zbadany przez lekarza przez odbyt placem.

u?ytkownik
monika

Czesc
Mam 15 lat i od jakis 2 tygodni zaczął mnie swędzić i piec odbyt. Piecze jak się wypróżniam (robię kupe) a swedzi jak siedze ide czy cos tam robie innego. Jak probuje sie oproznic to tak to piecze ze juz nie moge wytrzymac i jak wyceram papierem to krew nieraz leciutko pocieknie. Patrzalam w lustrze na odbyt i na okolo jest brazowy a jak do srodka patrzalam to jest tam jakas taka skórka wiszaca i nie wiem co to jest!!!

u?ytkownik
Anna

Kilka lat przed porodem raz po raz miałam objawy pieczenia i obrzęk odbytu,ale bez żadnych krwawień.Później długo,długo spokój.W ciąży żadnych objawów.Kiedy maluszek miał 8 miesięcy,pojawił się u mnie ból i pieczenie,ale wysoko w środku odbytu.Mały ma półtora roku,a ja nadal z tym walczę.Co miesiąc te same objawy.A przy tym chodzę często do wc ale stolec jest w mniejszych ilościach.Nie ma krwawienia,ale nieraz czuję,jakby **mrówki chodziły mi w odbycie w środku*.Byłam u lekarza rodzinnego,on kazał zrobić badanie krwi morfologię i ob.Powiedział,że nic złego się nie dzieje.Zrobiłam też badanie na krew utajoną w kale i nic,wszystko dobrze.A moje objawy po czopkach trochę ustają,ale za 3 tygodnie znowu są.Moja mama mówi,że mój ojciec w młodości miał operowane hemoroidy i pewnie **mam to po nim**.Nie wiem już co mam robić?To bardzo nieprzyjemne uczucie,cały czas swędzi i piecze,ale cały czas wysoko w środku odbytu.Nieraz przy stosunku odczuwam dyskomfort,ponieważ czuję jak penis dotyka w to miejsce.Proszę o odpowiedź.

u?ytkownik
Zbyszek

Jedyną sensowną odpowiedź na Twoje pytanie uzyskasz od lekarza, idź do chirurga ogólnego, proktologa, nie ma na co czekać. Nie jesteśmy wróżbitami.

u?ytkownik
aaaa

Ja natomiast też mam problem przed okresem zaczyna mnie swędzieć w okolicach odbytu**. nie wiem co to może dodam, że wykluczono u mnie pasożyty!!!! Lekarz badał mi palcem odbyt i nie mam żadnych guzków!!!
Jeśli wiecie co to może być dajcie znać

u?ytkownik
Ania

Mam 12 lat i swedzi mnie a nieraz piecze odbyt , a moze bardziej przy pochwie. Nie wiem co to jeste. Kremuje to kremem bambino który jest przeznaczony do dzieciecych pup. Odrazu po posmarowaniu mniej boli. Rano objawy nasilają sie. Wstydzę sie powiedziec mamie bo nie wiem jak.Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!

aha i jeszcze zapomniałam dodać że to pieczenie i swędzienie jest juz od ponad miesiaca .........

u?ytkownik
Lucy

Moga to byc sprawy alergiczne

u?ytkownik
Ewa

Witam. Mam podobny problem. Przy wypróżnianiu mnie piecze jakby igły były w nim, a potem mnie swędzi niesamowicie. Jeszcze z kałem czasem jest biała wydzielina taka galaretowata. Codziennie się wypróżniam co w moim przypadku to jest dziwne bo zawsze miałam problemy z wypróżnianiem. Badał mnie chirurg palcem i powiedział że wszystko jest w porządku. Jeśli ktoś wie co to może być to dajcie znać.

u?ytkownik
Michał

Cześć mam 26 lat i piecze mnie w okolicy odbytu nie mam problemu z oddawaniem kału ,ale jak ,kiedy się wycieram papierem toaletowym piecze jeszcze bardziej ,poczułem ostatnio jakieś zgrub nienia na pośladkach blisko odbytu kiedy je dotykam strasznie pieką i bolą pomóżcie proszę co to jest???

u?ytkownik
Mamrlena

Hey ja mam tak,ze swedzi mnie w srodku odbytu i naokolo niego row. Jest to zawsze kiedy musze wydalic stolec lub po wydaleniu. Mam to od dluzszego czasu prosze pomozcie

u?ytkownik
rafal

Swędzi mnie odbyt aż mi się strupy zrobiły Nie wiem co to Może być mam już to kilka miesięcy. Proszę o pomoc

u?ytkownik
robert

Przy wypróżnianiu nic nie boli, swędzi i piecze po wypróznieniu i to dopiero po jakims czasie, w zasadzie trochę przy samym ujściu, ale bardziej w okół, czasem nawet pod posladkami. Jak się umyję to wszystko ustaje, czasem jak długi czas piecze bardzo, to po umyciu dopiero na drugi dzien jest ok. Wydaje mi sie że to problem diety, być może kał jest zbyt kwaśny i podrażnia skórę, ale nie odbyt. Wydaje mi sie że krew jest ale nie z odbytu tylko z podrażnionej skóry w okól, głównie gdzie jest to owłosienie, wygląda to jak bym obtarł sobie tą okolicę do krwi. najdziwniejsze jest to że jak nie mam możliwosci się umyc bo np jestem gdzieś na mieście i pieczenie jest bolesne, to po jakimś czasię nagle ustaje i już nie piecze. Czy to poważna sprawa, proszę nie pisac tylko *idź do lekarza*, bo o tym każdy wie, kto pisze na tym forum.