Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból oka przy gwałtownym ruchu


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie spowodowane bólem mojego oka. Pisałem już o tej sprawie, ale przed badaniami u okulisty i internisty. Chciałem przedstawić nowe fakty związane z moją dolegliwością. Oko boli mnie, gdy ruszam ostro w lewo lub prawo (szczególnie rano). Często musze przymykać oczy ponieważ prawe (bolące) mnie piecze. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że zrobiło sie trochę bardziej wyczulone na światło. Internista powiedział, że to może być spowodowane alergią oraz zastrzykami odczulającymi, które przed paroma laty przyjmowałem, ale dla pewności polecił mu zapisanie sie u neurologa jak też zrobiłem. Termin do neurologa był odległy więc wybrałem sie do okulisty. Wszystko w normie. Ciśnienie również. Okulista poradził mi obserwacje oka. Do neurologa termin mam za 13 dni. Takie objawy jak wyczytałem w internecie są objawami tętniaków, guzów itp. Musze przyznać, że trochę sie boje i chce poznać opinie chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić co się może dziać z okiem, gdyż chirurgia nie zajmuje się problematyką związaną z aparatem anatomicznym oka. Skoro okulista nie znalazł jakiejkolwiek patologii w tym zakresie wątpię, że te zaburzenia mają podłoże związane z guzami lub tętniaka naczyń mózgowych. Na pewno należy udać się do neurologa. On zapewne zadecyduje o dalszym postępowaniu (ewentualnych badań w razie podejrzeń zmian w mózgu np. tomografii komputerowej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert

Jak się zakończyła sprawa? Zdaje się, że mam ten sam problem. Zdiagnozowane mam zapalenie brzegów powiek (i nużeniec i bakteryjne). Suche oko mam od 6 miesięcy, ból od 5 miesięcy z krótkimi przerwami, męty w oczach od 4 miesięcy. Boli mnie tylko jedne oko. Ból nie jest silny, da się go znieść. Przebadane mam wszystko, MRI głowy, MRI oczodołu, wiele badań okulistycznych - praktycznie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×