Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele w piersi, obrzęk, bóle ręki, opuchlizna


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat. Osiem miesięcy temu wykryto u mnie torbiele w lewej piersi o wielkości 8 i 5 mm oraz kilka drobnych torbieli i zmiany mastopatyczne o średnim nasileniu. Przewody mlekowe nie powiększone. Węzły chłonne w normie. Zmianom tym towarzyszy opuchlizna piersi i lewej pachy. Mam wrażenie, że boli mnie lewa ręka. Obrzęk ten zwiększa się lub zmniejsza w zaleśności od fazy cyklu miesiączkowego. Oprócz tego mniej więcej od momentu jajeczkowania pojawia się u mnie złe samopoczucie, apatia oraz stan podgorączkowy. Przy miesiączce dochodzi ostry ból brzucha. Zawsze przy miesiączce bolał mnie brzuch, ale teraz boli mnie jeszcze bardziej. Nie jestem w stanie wtedy normalnie funkcjonować. Mogę jedynie leżeć i spać. Badania krwi i moczu w normie. Hormony tarczycy w normie. Podczas badania USG określono, że są to torbiele o cechach prostych i nie należy się tym przejmować. Zalecono przyjmowanie leku Castagnus w celu zmniejszenia objawów napięcia przedmiesiączkowego. Przyjmowałam lek przez trzy miesiące. Po odstawieniu leku wszystkie dolegliwości wróciły. Prosiłam trzech lekarzy o skierowanie na badania hormonalne i uznali, że nie ma takiej potrzeby. Nie wiem co mam robić. Należę do osób, które są aktywnie zawodowo, uprawiam sport. A od pół roku przez moje problemy po prostu wegetuję. Ostatnio do kompletu jeszcze bolą mnie plecy na wysokości lewej łopatki. I nie wiem, czy to ma cos wspólnego z resztą dolegliwości, czy to po prostu jakiś uraz. Nigdy nie przyjmowałam tabletek antykoncepcyjnych. Poza tym chcielibyśmy z mężem starac się o dziecko. Proszę o radę, bo już nie wiem do kogo mam pójść po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Pani dolegliwości związane są z zaburzeniami hormonalnymi cyklu miesiączkowego. Jestem chirurgiem ogólnym i zajmuję się schorzeniami chirurgicznymi. Pani problemem powinien zająć się szczegółowo ginekolog i z nim należy przedyskutować dalsze postępowanie. Torbiele w piersi są drobne i wymagają tylko obserwacji, a nie interwencji chirurgicznej (ewentualnie tylko nakłucia i opróżnienia zawartości torbieli np. podczas biopsji cienkoigłowej). Leczenie hormonalne czasami powoduje wycofanie się zmian typu torbieli z piersi. Myślę, że jeśli zażywała Pani lek Castagnus i czuła się wtedy dobrze należy ten lek zażywać na stałe. Jest to lek ziołowy i bezpieczny dla organizmu. Oczywiście należy w tej sprawie jeszcze porozmawiać z ginekologiem skoro Pani planuje zajście w ciążę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja zaś mam problem z prawą piersią.Gdy unoszę rękę to strasznie mnie ciągnie pierś.Dodam ,że z prawej piersi miałam wycinany guzek.Była to to torbiel o wielkości 2,3 cm.W lewej zaś pojawiły sie jakieś malutkie guzki.Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

miesiąc temu zauważyłam duży guz na prawej piersi.na początku nie bolało.ale później stał się bolesny.byłam już u chirurga onkologii zrobiono biopsję.czekam na wyniki.ale strasznie się boję.co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 50 lat.miesiąc temu zauważyłam na prawej piersi duży guz .pojawił się nagle.na początku nie bolał później jednak zaczął coraz bardziej dokuczać.jakieś prądy i kłucia.w badaniach krwi nie ma komórek rakowych.zrobili mi już biopsję.czekam na wyniki.najgorsze ze nikt nie wie co to jest.może ktoś miał podobny przypadek.proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×