Torbiele w piersi, obrzęk, bóle ręki, opuchlizna

u?ytkownik
Gosia

Mam 29 lat. Osiem miesięcy temu wykryto u mnie torbiele w lewej piersi o wielkości 8 i 5 mm oraz kilka drobnych torbieli i zmiany mastopatyczne o średnim nasileniu. Przewody mlekowe nie powiększone. Węzły chłonne w normie. Zmianom tym towarzyszy opuchlizna piersi i lewej pachy. Mam wrażenie, że boli mnie lewa ręka. Obrzęk ten zwiększa się lub zmniejsza w zaleśności od fazy cyklu miesiączkowego. Oprócz tego mniej więcej od momentu jajeczkowania pojawia się u mnie złe samopoczucie, apatia oraz stan podgorączkowy. Przy miesiączce dochodzi ostry ból brzucha. Zawsze przy miesiączce bolał mnie brzuch, ale teraz boli mnie jeszcze bardziej. Nie jestem w stanie wtedy normalnie funkcjonować. Mogę jedynie leżeć i spać. Badania krwi i moczu w normie. Hormony tarczycy w normie. Podczas badania USG określono, że są to torbiele o cechach prostych i nie należy się tym przejmować. Zalecono przyjmowanie leku Castagnus w celu zmniejszenia objawów napięcia przedmiesiączkowego. Przyjmowałam lek przez trzy miesiące. Po odstawieniu leku wszystkie dolegliwości wróciły. Prosiłam trzech lekarzy o skierowanie na badania hormonalne i uznali, że nie ma takiej potrzeby. Nie wiem co mam robić. Należę do osób, które są aktywnie zawodowo, uprawiam sport. A od pół roku przez moje problemy po prostu wegetuję. Ostatnio do kompletu jeszcze bolą mnie plecy na wysokości lewej łopatki. I nie wiem, czy to ma cos wspólnego z resztą dolegliwości, czy to po prostu jakiś uraz. Nigdy nie przyjmowałam tabletek antykoncepcyjnych. Poza tym chcielibyśmy z mężem starac się o dziecko. Proszę o radę, bo już nie wiem do kogo mam pójść po pomoc.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Pani dolegliwości związane są z zaburzeniami hormonalnymi cyklu miesiączkowego. Jestem chirurgiem ogólnym i zajmuję się schorzeniami chirurgicznymi. Pani problemem powinien zająć się szczegółowo ginekolog i z nim należy przedyskutować dalsze postępowanie. Torbiele w piersi są drobne i wymagają tylko obserwacji, a nie interwencji chirurgicznej (ewentualnie tylko nakłucia i opróżnienia zawartości torbieli np. podczas biopsji cienkoigłowej). Leczenie hormonalne czasami powoduje wycofanie się zmian typu torbieli z piersi. Myślę, że jeśli zażywała Pani lek Castagnus i czuła się wtedy dobrze należy ten lek zażywać na stałe. Jest to lek ziołowy i bezpieczny dla organizmu. Oczywiście należy w tej sprawie jeszcze porozmawiać z ginekologiem skoro Pani planuje zajście w ciążę.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
anna

Mam 23 lata i wykryto u mnie 3mm *coś* w lewej piersi. czy powinnam się martwić, skoro lekarz zalecił mi wizytę kontrolną za rok? proszę o odpowi

Twoja odpowiedź