Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskomfort po cesarskim cięciu


Gość J~KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, 14 miesiecy temu mialam cesarskie ciecie. Od razu po operacji wyczuwalam *grudke* na koncu rany z lewej strony. Pani, ktora sciagala szew powiedziala mi, ze mam naprawde pieknie gojaca sie rane i ze to po prostu koniec nici chirurgicznej. Po roku zaczynam coraz wyrazniej odczuwac dyskomfort (chyba) w tym samym miejscu. Nie jest to jeszcze bol, ale nie jest to przyjemne. Na dodatek ostatnio wstalam rano z okropnym bolem w okolicach lewego jajnika, doslownie nie moglam wstac z lozka. Wtedy dostalam tez okres, a bol zlagodnial zaraz po wstaniu z lozka. Troche sie martwie, a moj lekarz ginekolog wlasnie zrobil sobie urlop. Prosze o jakas wskazowke, co to moze byc i jakie moga byc tego przyczyny i konsekwencje. Mam przeczucie, ze to jakas przepuklina, bo niestety byl okres, ze moje dziecko czesto bylo na rekach!!! W niedalekiej przyszlosci planuje tez druga ciaze. czy taka ewentualna przepuklina dalaby sie usunac podczas drugiego porodu? Dziekuje z gory za odpowiedz.2d1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Aby określić dokładnie co się dzieje należy skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Trudno ocenić co to może być bez badania. Radzę najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, a nie czekać na powrót ginekologa. Z objawów jakie Pani opisuje raczej wątpię w istnienie przepukliny. Jeśli ból guzka skorelowany był z krwawieniem miesiączkowym istnieje podejrzenie być może endometriozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×