Stłuczenie i guz kości piszczelowej

u?ytkownik
Fragaria

Jakieś 3 tygodnie temu na k. piszczelowej pojawily sie siniaki oraz towarzyszacy temu guz, jest on dosyc rozlegly i ciagnie sie na ukos kosci. Martwi mnie to, iz siniaki juz prawie zanikly a guz (twardy i niebolacy) jeszcze pozostal. Dodam, ze nie pamietam abym mocniej sie uderzyla a zmiana jest dosyc rozlegla* wczesniej biegalam i duzo tanczylam. Nie wiem czy isc do lekarza czy to samo ustapi? Prosze o rade.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Prawdopodobnie w skutek wysiłku doszło do wynaczynienia krwi z nadwyrężonych mięśni. Zgrubienie to zapewne nie wchłonięty jeszcze krwiak. Można go spróbować smarować żelem z heparyną (np.Lioton 1000) 4-5 razy dziennie dokładnie wsmarowując. Jeśli nie zacznie się wchłaniać radzę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem.

u?ytkownik
Paulkropka

Mam tak samo tzn. mniej wiecej. Uderzyłem sie grajac w pilke i na prawej nodze pod kolanem na piszczeli ciagnie sie na ukos tej kosci obrzek i sine bylo przez pare dni. Nastepnie siniak zanikł a obrzek pozostal. Najgorsze jest to mialo to miejsce ponad 3 miesiace temu a ten guz dalej znajduje sie na mojej nodze. Bylem na przeswietleniu nogi i nie wykryto zadnych zmian jezeli chodzi o przemieszczenie sie kosci. Wiec czy to jest krwiak? Czy to zagraza mojemu zyciu jesli mnie nie boli??? Za jaki czas ten krwiak ustąpi???

u?ytkownik
guz

Moja 6-letnia córka około 3-miesiące temu uderzyła się w nogę na piszczelu miała siniaka a teraz ma guzka twardego i niebolącego na prześwietleniu nic nie wyszło.Więc mamy przez 2-3 tygodnie smarować maścią Lioton 1000 jeśli nie pomoże to mamy iść do chirurga.

Twoja odpowiedź