Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks a silny ból


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 6 lat choruje na refluks, tzn. mając 12 lat lekarz rodzinny stwierdził u mnie (bez wykonania jakichkolwiek badań) wrzody żołądka. Przez 3 lata kiedy tylko chwytał mnie ból lekarz przepisywał mi tego typu leki. 3 lata temu ból był tak silny, że trafiłam do szpitala. Tam po wykonaniu gastroskopii okazało się, że to refluks. Teraz mam 18 lat... napady bólu wyst, coraz częściej. Średnio co 2-3 m-ce i trwają ok 2 tyg. Obecnie już od 5 dni męczy mnie ból. Jest tak silny, że aż nie do zniesienia. Wyst w okolicy żołądka i nad pempkiem. Boli cały czas. Tym razem wyst nawet bóle kręgosłupa w okolicy kręgów piersiowych. Żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają (brałam nawet Apap x3 tab). Po zjedzeniu jakiegokolwiek pokarmu czy spożyciu napoju ból się nasila. Nie śpie już 8 nocy z rzędu. Wyst dodatkowo biegunka. Podczas leżenia w łóżku strasznie mnie mdli. Jedyne ukojenie daje mi termofor z gorącą wodą. Nie wiem co dalej robić bo wyczytałam że takie długotrwałe i ciągłe powroty bólu podczas refluksu mogą spowodować powstanie raka. Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza. Sama pani nie zrobi badania krwi oraz gastroskopii. Skórczowe bóle okolicy brzucha ukoić może No-Spa forte, Zaldiar (paracetamol z tramalem) lecz leki te są na receptę więc jak najszybciej do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dolegliwości,o których wspominasz nie są i mnie obce.Jednak różnica polega na tym,że u mnie trwają one do 2-3dni,i jak atak przychodzi nagle tak i mija nagle.Cierpie na te b.przykre dolegliwości od 10lat,żaden lekarz do niedawna nie zalecił mi specjalistycznych badań,aby ujawnic przyczynę bólu,który bardzo uprzykrza życie.Przeprowadzono mi ostatnio liczne badania,gastroskopia,kolonoskopia,USG,tomografia jamy brzusznej,wreszcie RTG przewodu pokarmowego pod kątem przepukliny rozworu[co przyznać muszę sama lekarzowi to badanie zasugerowałam]i tak ujawniła sie przyczyna moich nieludzkich cierpień,które charakteryzuje cykliczność[i to często myli lekarzy] Wielu medyków w dolegliwościach u pacjentów doszukuje sie chorób wywołanych stanem psychicznym,niska samoocena,histerią,wręcz sugerują hipochondryczne stany,nie ma nic łatwiejszego jak wmówienie pacjentowi,że to on sam prowokuje takie objawy.Nie wolno sie poddawać,nalezy szukać przyczyn naszego złego samopoczucia,cos ostatecznie ból wywołuje i tylko my cierpimy,a lekarz może chciec pomóc,albo może jedynie wydac receptę uśmierzającą te bóle. Ból w klatce piersiowej,rozrywający,sugeruje wręcz mozliwośc ataku serca,mdłości,łamanie w kręgosłupie,mam wrażenie,że istnieje coś co wyłamuje mi kręgi w klatce piersiowej,wymioty ,rozstrój zoładka ,ból w prawym podżebrzu,opasujący,przeszywające zimno,dreszcze,panika to tyle,żeby pokazać jak miło żyje się z tą dolegliwością.Jak najszybciej należy sobie pomóc.życzę doskonałego lekarza praktyka,chirurg,gastrolog,internista,mogą byc pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie od paru dni bardzo boli brzuch. rObiłam badania moczu i krwi. badania krwi wyszły mi bardzo dobrze, ale mocz nie. lekarz przepisał mi tabletki po których wg nie oddaje moczu. a bóle brzucha dalej występuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wykryli refluksowe zapalenie jelitowo zoladkowe oraz chorobę refluksowa przelyku oraz refluks wraz z uchylkami w jelicie grubym. Miałam te same obiawy co wyżej. Wiedziałam że coś się ze mną dzieje nie tak ale każdy to bagatelizowal. Lekarze myśleli że to infekcja drug moczowych oraz za szybka rytmika serca i to wszystko prawda bo jednocześnie wszystkie obiawy u mnie wystąpiły. Kardiolog perzepisal mi proszki po których jest ok. Ale nadal mialam leki nerwice już podejzewalam bo lekarz do psychiatry kazal mi isc a to bzdura. Sama zaczęłam przeglądać fora i nakręcona wymyslalam sobie choroby. Aż pewnego dnia ból przucha i kołatanie serca były tak bolesne ze trafiłam do szpitala miałam taką biegunkę okropna jak kisiel ze nie czułam jak leci ze mnie. Doprowadzilam się do takiego stanu ze przez 2 dni lezalam pod 11 ma kroplowkami. Dopiero po tomografii brzucha i gastroskopi wyszła diagnoza wyżej opisana. Wszystko mogłoby się zakończyć inaczej gdyby w porę lekarze z przychodni postawili diagnozę a nie wysylali do psychiatry. Teraz bóle też występują biorę nospe forte i inchibilatory pompy protonowej.. jestem na diecie lekkostrawnej o której dużo pisze w Internecie. Wczoraj dopadł mnie ból z biegunka coś okropnego dziś robię sobie glodowke z samym ryżem jeśli będę głodna. Wiem jedno brzuch po takim bólu musi odpocząć tak też miałam w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u lekarki, która sama chorowała na ref lux i podczas wizyty pacjentka powiedziała jej, że po co się meczy i poleciła jej miód manuka jednakże ten najsilniejszy 550 MGO. Miód ten jest drogi i dla wyleczenie potrzeba zjeść co najmniej 4 słoiczki jednakże jest bardzo skuteczny ,należy się wystrzegać tylko podróbek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×