Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedotlenienie mózgu przy porodzie a bezpieczeństwo narkozy


Gość boberek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boberek

Dzień dobry. Podczas porodu doszło u mojego dziecka do niedotlenienia mózgu ( zwlekano z cesarką). Teraz dziecko ma 8 lat, chodzi w okularach. Proponowano zabieg (korekcja zeza), ale ja się boję że to niedotlenienie będzie miało znaczenie przy (całkowitej) narkozie i dziecko się nie wybudzi. Neurolog kiedyś powiedział że raz niedotlenione komórki nigdy się nie zregenerują. Dodał że nie ma przeciwwskazań do narkozy, ale... na piśmie nie chciał mi tego zatwierdzic. Chciałabym wiedziec jak to jest. Czy istnieje niebezpieczeństwo ze dziecko się nie wybudzi albo zapadnie w śpiączkę? To dla mnie istotne, bo sama kiedyś może byc w ciąży i też konieczne będzie cesarskie cięcie w narkozie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boberek

Dziękuję Panu za odpowiedź. Chciałam jeszcze zapytac czy w związku z niedotlenieniem muszę na coś szczególnie uważac? (w związku z jakimiś zabiegami). Chyba wpadam w paranoję bo nawet obawiam się żeby dziecko dostało znieczulenie (zastrzyk) u stomatologa, mimo że Pani stomatolog powiedziała że te zastrzyki w żaden sposób nie wpływają, nie docierają do mózgu. Jestem przewrażliwiona....? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×