Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podskórne guzki na stopach


Gość Emilka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4,5 letnie dziecko u którego 2 tyg. temu zauwazyłam twarde guzki na obydwu nózkach.Byłam u róznych lekarzy ale zaden niechce mi powiedziec co to jest. Gdy mówię ze są one na obydwu nozkach to robia dziwną jakby zdesperowana mine i nie odpowiadaja na moje pytania. Strasznie sie boje Prosze mi powiedziec co to jest i czy mozna to jakos wyleczyc ewentualnie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córeczka ma 5lat i także ma na jednej i drugiej nóżce guzkie lekko sine czy ktoś wie co to jest? byłam z tym u lekarza ale oni sami nie wiedzą co to jest chirurg odesłał mnie do ortopedy a ten kazał zrobić zdjęcia tych gózków i pokazać się za 3 miesiące próbuje dowiedzieć się czegoś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam córke 8 lat i tez z boku stopy ma takie guzki nierówne,galaretowate,własnie przed chwila zobaczyłam.ale słuchajcie,pamietam jak ja bylam mala,moze z 7,9 lat i dostałam takie guzki na gornych przegubach stóp takie guzki galaretowate,lekko zasinione i mama ze mna poszla do lekarza,nie pamietam jakiego i pamietam ze sie naogladali naogladali i stwierdzili ze to nic takiego powaznego i to mi po jakims czasie znikneło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy moje dziecko miało 2 miesiące zobaczyłam ze ma guzki na jednej i drugiej nóżce,napoczatku myślałam że to po wenflonach bo bardzo mi chorował i ciągle miał podawane kroplówki. Natomiast to nie było od tego ma to po dzisiejszy dzień a ma już trzy latka. za każdym razem gdy byłam znim u lekarza to żaden znich nie wiedział co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to od dzieciństwa. Nie raz się pokazują nie raz nie. W niczym mi to nie przeszkadza chyba że widac je bardzo do japonek coś w tym stylu. Nie martwcie się. To nic takiego. Sądzę że jest to z przemęczenia stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synek zaczął chorować 2 lata temu, nikt nie wiedział co to jest, dopiero po jakimś czasie trafiliśmy do dobrej dermatolog , okazało sie że to rumień guzowaty, nieraz pojawia się niewiadomo skąd, zaleczyliśmy sterydami, po roku znów się odnowiło, szereg badan i znowu sterydy po 3 miesiącach leczenia antybiotykami, teraz po prawie roku od ostatniego razu znów się pojawiły guzki na nóżkach ale są maluttki (wcześniej były większe i na wysokości piszczeli), teraz na stopach, dopiero jesteśmy przed wizytą u dermatolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Witam mój syna ma tak samo też na 2 nogach ale ma 5 lat i troche to już ma najpierw myślałam że to są takie kości (wypuklenia ) bo jest chudy..... i że tak odstaje, ale tak nie jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy:-) U mnie pojawił się podobny problem synek-6lat ma na zewnętrznej części stopy dwa guzki. Zauważyłam to dwa dni temu i próbuje się dowiedzieć gdze z tym się udać żeby szybko zdjagnozowac i uniknąć niepotrzebnych wizyt u niewłaściwych specjalistów. Może któraś z mam jest juz na etapie leczenia? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . moja córka ma niecałe 5 lat ... Też ma guzy na stopach był jeden teraz już są trzy .. Byłam u chirurga. Dermatologa i onkologa teraz czekamy już na biopsje Ale do tych guzów dochodzą jeszcze ciemne plamy . zdrubienie ich i szorstkosc. Częste krwawienia z nosa i świąd pleców ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×