Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle w ranie po usunięciu wyrostka przy zapaleniu jajników


Gość Jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata temu mialam operacje usuniecia wyrostka robaczkowego wszystko bylo wporzadku rok temu zostalam skierowana na zabieg laparaskopii gdyz dokuczaly mi bole bodbrzusza (jajniki) na zabiegu nie wykryli nic i lekarz stwierdzil ze moze nie bede juz odczuwac nigdy bolu przydatka ale mi tego nie zapewnia i moze mi to wracac nawet po pol roku ale dodal ze poluznili mi szwy po wyrostku ,.. i tego nie rozumiem... w tym roku ok 3 tygodni temu zaczelam sie zle czuc odczuwalam silne bole brzucha pobrano mi krew wyniki mialam dobre a w moczu wykryto bakterie i okazalo sie ze mam zapalenie woreczka zolciowego dostalam antybiotyki i przeszlo ale 4 dni potem zlapaly mnie silne bole jajnikow wiedzac ze to zapalenie przydatka bo mam to od 2 lat poszlam do lekarza 1 lekarz powiedzilam leki przeciowbolowe ginekolog ze to nie sprawa ginekologiczna a kolejny ze to przydatki tak wiec nie wiem ale stan mi sie pogorszyl napady 10 minutowe 10 minut przerwy i tak ciagle leki przeciwbolowe pomagaly w dawce 1500 mg bo biorac 1 ibuprofen 400 moglam zapomniec o bolu na 15 minut bo duzej dawce spalam 2 do 4 godzin budzac sie z bolem dostalam leki jakie zarzadalam na zapalenie przydatka jest lepiej ale w miejscu po wyrostku nie przestalo mnie kuc jak dotykam brzucha zwijam sie z bolu trafiajac na 1 miejsce (blizna pooperacyjna) do tego mam zawroty glowy uczucie stojacego kwasu w gardle nie mam laknienia a jak jem nie wiem czy sie najadlam czuje ze cos mnie zatyka schudlam z 55 do 51 kilo uwielbiam jesc inie moge bo 3 dni zdarzylo mi sie ze wymiotuje i nie wiem czy to nie przyczyna ze biore doxycyline a jak dostalam doodbytnicze leki przeciwbolowe to ok 40 minut zwijalam sie z bolu puki zaczely dzialac.... teraz nie wiem co to czy to problem pooperacyjny czy zapalenie przydatka ale 2 lata co roku biore leki na przydatki i nie mialam nigdy takich stanow jak teraz do tego nie spalam tydzien dopiero od 2 dni spie ale i tak budze sie 2 do 3 razy w nocy tak juz mam od 5 lat.... niestety mieszkam za granica od niedawna a tu na leczenie trzeba czekac do czasu az stwierdza ze sienie wyglada wg lekarzy poki co mam brac przeciwbolowe nie wspominam ze juz zoladek mi wysiada powoli.... prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi o stawianie diagnozy, tym bardziej drogą internetową skoro już Panią zbadało tylu lekarzy, a każdy w tym względzie ma inne poglądy chociaż badali Panią bezposrednio. Celem pogłębienia diagnostyki należałoby rozważyć wykonanie gastroskopii celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego, może też kolonoskopii oceniającej jelito grube, USG jamy brzusznej oraz przezpochwowe celem oceny dokładnej narządu rodnego, może także RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż bóle takie też mogą być spowodowane patologią w zakresie tego odcinka kręgosłupa. Bez takiej diagnostyki dodatkowej trudno będzie ewidentnie stwierdzić co jest przyczyną Pani dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×