Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia torbieli jajnika


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Za 2 miesiące będę miała usuwaną lewą torbiel jajnika:((teraz jestem szczepiona przeciwko żółtaczce)Proszę mi napisać jak wygląda przebieg operacji.Czy założenie cewnika jest konieczne??jak to się robi i czy to boli:(??Ile będę leżała w szpitalu?BŁAGAM o szczerość i wszystkie szczegóły.Ania 22lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ania .Jestem trzeci tydzień po operacji torbieli ,Też sie balam cewnika ale to nic strasznego i miałam go w dzien operacji i następnego dnia odchodz do wszystkiego ze spokojem a napewno lepiej to zniesiesz .Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialam operacje 16 grudnia na lewym jajniku miałam torbiela ale czuje się fatalnie a co do cewnika to możesz porosić lekarz prowadzącego aby ci go włożyli jak będziesz już uśpiona na sali operacyjnej ja tak miałam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałam operacje 16 grudnia czuje się fatalnie ale ponoć każdy przechodzi to inaczej a co do cewnika to poproś lekarza aby ci go założyli jak już będziesz uśpiona na sali operacyjnej ja tak miałam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

witam u mnie wykryto torbiel wielokomorkowa endometrialna o wymiarach 8,40 na 6,22 cm . no operace napewna bede miala ale nie wiem jeszcze dokladnie kiedy .. i prawdopodobnie zostanie usuniety z jajnikiem . jest szansa na uratowanie go ale bardzo znikoma. prosze o napisanie jak wyglada taka operacja? boje sie okropnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wykryto torbiel w grudniu bądź styczniu, o wielkości 4 na 6 cm, w przekroju poprzecznym do 8 cm :/ Średnio co 2/3 m-ce chodzę do mojej ginekolog. W czasie, kiedy mi wykryto, miałam robione już badania na markery nowotworowe. Na szczęście nic nie wykazały, jednak torbiel cały czas jest tych samych rozmiarów, ani się nie wchłania, ani nie rośnie. Ginekolog mówi, że ona by to zostawiła w takim stanie, ponieważ ta torbiel ma łagodny kształt, ewentualnie może mi pęknąć, ale jeśli mi zależy, to da skierowanie na operację... Nie wiem co lepsze... Czytając różne fora, coraz bardziej obawiam się, że razem z torbielą wytną jajnik :( Jak wyglądała Wasza sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Witam, według mnie powinnaś zgłosić sie na tą operacje, lepiej nie mieć ewentualnie jednego jajnika niż gdyby miałby Ci on pęknąć i dostałabyś jakiegoś krwotoku i wtedy dopiero szkód by Ci narobił. Jestem świeżo po operacji torbiela na lewym jajniku, miał on ponad 6 cm. dziś byłam na ściągnięciu szwów. Mam prawie 20 lat, o Torbielu dowiedziałam się ponad miesiąc temu, ginekolog odrazu skierowała mnie do szpitala na jego usunięcie. Miałam nadzieje, ze usuną mi to laparoskopowo, ale torbiel była zbyt duża na taki zabieg, wiec konieczne było cięcie. badanie krwi nie wykazało mi żadnych zmian nowotworowych. Moja torbiel była w jajniku, lekarz przed operacja przedstawił mi co może się zdarzyć w trakcie operacji, bo podczas operacji jest lekarz histopatolog, który bada czy torbiel jest groźna czy łagodna, gdyby była groźna to usuneli by mi narządy rodne, lecz ja zgodziłam się tylko na zabieg oszczędzający, czyli usunięci torbiela, a jajnik pozostawiono, chociaż ten jajnik jest trochę uszczerbiony. Czekam na wynik badania hist.-pat. i idę na wizytę do mojej ginekolog, podczas operacji nie wykryto u mnie żadnych zmian nowotworowych złośliwych, więc jestem spokojna. Operacje trwała może ze dwie godzinki, dzień w którym mnie operowano był ciężki, po narkozie wymiotowałam a do tego strasznie rwał mnie brzuch, ale z kazdym dniem jest coraz lepiej. dzień przed operacją bedziesz miała sporo badań w szpitalu, usg, badanie moczu, krwi, ekg. w dniu operacji miałam zakładany cewnik i robioną lewatywe :/ ale jest już po wszystkim. Cięcie miałam poprzeczne nadłonowe, prawie nic nie widac, lekarze sie postarali bym nie miała brzydkiej, widocznej blizny, a do tego ladnie sie goi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szczegółową wypowiedź :) Ja mam prawie 22 lata, a o torbieli dowiedziałam się ponad pół roku temu... Mam jeszcze kilka pytań, jeśli mogłabyś odpowiedzieć, byłabym wdzięczna :) Ile dni leżałaś w szpitalu? Rozumiem, że jeśli histopatolog stwierdziłby, że jest to groźna torbiel, to wówczas miałabyś usunięty jajnik, czy bez wyrażenia zgody i tak by tego nie zrobili? Ja właśnie zastanawiam się, czy nie iść na jedną wizytę do innego lekarza i zobaczyć, co drugi mi powie, bo moja ginekolog wciąż mi odradza operacji... Ja z kolei obawiam się pęknięcia, ale nie znam przecież się na tym, więc wolałabym zasięgnąć opinii drugiego specjalisty. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

W szpitalu byłam przez 5dni, pierwszego dnia miałam robione badania a drugiego rano byłam operowana i leżałam po operacji 3dni. Raczej by go nie usunęli, tylko usunęliby ta część zaatakowaną przez tą torbiel. ale o wszystko możesz zapytać lekarza, który będzie przeprowadzał operacje, wszystko Ci wytłumaczy,na czym to polega i czego możesz sie spodziewać i co zrobią w danej sytuacji. wydaje mi sie, że dobrze by było gdybyś wybrała się do innego ginekologa. Albo może wybierz się do szpitala, na izbę przyjęć ginek-położniczą, jak masz wynik badania usg i inne jakie robiłaś, weź je ze sobą i powiedz, że masz obawy, bo nie wiesz co robić w takiej sytuacji. Będzie dobrze, nawet jeśli usunęliby Ci jajnik, to macica i drugi jajnik są w stanie utrzymać ciąże- tak powiedzieli mi lekarze podczas rozmowy, także bezobaw :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja czopki już brałam, ale niestety mi nie służyły, nie mogłam ich stosować, bo co zaaplikowałam, to ból brzucha mnie skręcał i biegałam zaraz to toalety :/ W końcu po niespełna roku systematycznych badań moja doktor zdecydowała się, że wyśle mnie na zabieg laparoskopowy, ponieważ najpierw chciała obserwować czy coś się zmieni, ale wszystko jest bez zmian. Moja (wyżej pisałam) ma 8 cm :/ Niestety zabieg będę miała dopiero w styczniu z kilku powodów. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie stanie... A właśnie! Pęknięcie nie jest niebezpieczne dla organizmu i organów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak silne bóle, to zgłoś się do swojego lekarza i powiedz jaka jest sytuacja. Na pewno znajdzie inne rozwiązanie albo wybierz się do zupełnie innego. Ja planowałam wybrać się do innego, ale ostatecznie nie miałam przez ostatnie miesiące czasu i zostałam u mojej *) Teraz pozostało mi czekać na zabieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mi wykryto torbiela o wielkosci 7cem do szpitala mam na 14 marca 2012 i cholernie sie boje po pszeczytaniu waszych wypowiedzi na temat operacji i ze potszebny jest cewnik i inne rozne badania ale dziewczyny co nas nie zabije to nas wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta 1986

hej u mnie tez dzis gin. wykrył torbiel na lewym jajniku i od razu zgłosił na operacje,pojechałam do drugiego i przepisał mi tabletki i wole zdecydowanie na poczatek tak sie ratowac,ja chce miec dzieci,a ryzyko uszkodzenia jajnika jest jak wiem wielkie,tak wiec nie polegajcie na opinii tylko jednego lekarza kobietki,mam pare przykałdow wsrod znajomych ze operacja to jest ostatecznosc,a mojej bratowej 5 lat temu co powiedział ginekolog...ze ma torbiel,a zwyczajnie sie okazało ze była w ciazy...tak wiec moim zdaniem jesli kuracja lekami nie pomoże ,wtedy ostatecznie poddam sie operacji usuniecia,ale to dopiero dowiem sie w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam 19 lat. Kilka miesięcy temu wykryto u mnie torbiela w prawym jajniku.(2,5cm). Jednak Doktor powiedziała ze powinien się wchłonąć bez żadnych lekarstw. Stwierdziłam ze nie będe się niepokoic i nie myslałam o tym. a dzisiaj nie wiem co robić. Mam straszne bóle brzucha , brak miesiączki i inne objawy. Boje się ze torbiel strasznie się powiększył i konieczna będzie nagła operacja... a tego się boje i jestem bezradna. co mam zrobic?... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 23 lata gdy dowiedziałam się że mam torbiel od razu skierowali mnie na operacje. Po usunięciu torbieli chociaż była duża nie naruszyli jajnika. Aktualnie jestem na kuracji hormonalnej która powoduje brak okresu. Co w moim przypadku miało pomóc ale nie pomogło. Od operacji minęło pół roku. Na badaniu kontrolnym wyszło że na lewy jajniku tam gdzie wcześniej miałam, mam dużą torbiel a co najgorsze że na prawym też. Jedyną szansą jaką widzę żeby te torbiele się nie odnawiały jest wyjazd do szpitala w Warszawie, ponieważ tam wyleczą raz a porządnie. Tym się zajmują. A ty zgłoś się do swojego ginekologa i powiedz jakie masz objawy. Ale moim zdaniem poprostu się stresujesz że torbiel się powiększy lub pęknie też tak miałam. W twoim przypadku zrobią to laporoskopowo też tak bym chciała ja miałam tradycyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby mnie doradzic ,ma na lewym jajniku mam torbiel ok,2,5 cm ,przed okresem od pol roku lapia mnie silne bole brzucha z wymiotami itd,bylam u lekarza powiedzial zeby poczekac 2 mc. moze sama zniknie a jak nie to zabieg .Mialam juz kiedys cos podobnego samo sie podzialo ,miewalam tylko lekkie bole brzucha,a teraz bole sa mocne i prawie do utraty przytomnosci,boje sie operacji ale jak mus to mus .mam 3 dzieci wiecej nie chce moze powiedziec ze jak dojdzie do op.to niech usuna jajniki to te cholerne torbiele nie beda mialy gdzie rosnac?czy wtedy moj organizm bedzie funkcjonowal normalnie?mam49 lat.prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 49 lat to wszystko usuną ale... pić zioła klimuszki na torbiele są skuteczne =9 ziół i pije się 3xdziennie ! poczytaj na innych forach jak reaguje kobieca psychika po usunięciu jajnika - oczywiście tym rzeżnkom pasuje wszystko usuwać, a jeszcze zrób wywiad wśród kobiet które pozbyły się jajników 15 v20 lat temu-czy w charakterystyczny sposób nie chodzą o kulach ! -tak że jajnik nie tylko produkuje jajo ale funkcja jego jest znacznie szersza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ACZ za odpowiedz.z ziolami na pewno dobry pomysl ale ja mieszkam w niemczech i do polskich ziol jeszcze tutaj nie siegalam .odczekam ,moze sama sie podzieje ,najbardziej obawiam sie okresu ,bo przed mam straszne ataki bolu brzucha z wymiotami itd,konczy sie to w szpitalu ale potem mnie wypuszczaja ,mialam juz 3 takie ataki w przeciagu roku za kazdym razem jest gorzej ,dlaczego karza mi czekac ? nie mam zadnych lekow jem tylko tabletki przeciw bolowe,boje sie wychodzic z domu bo ten atak bolu lapie z nienacka ostatnio bylam u fryzjera i stad do szpitala,zyc sie nie da normalnie .jezeli za 2 miesiace sie ta cysta nie podzieje sama zostane na operacje bo zwarjuje.A.propo ZIOL moze wiesz cos o takich zeby zlagodzic objawy powstawania torbieli,dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny &#128522*mam 19 lat i właśnie czekam na operacje . wykryto u mnie torbiel o rozm. 7cm na 10 cm . Dzisiaj okazało się że powiększyła sie do rozm. 13 cm na 11 cm . jest bardzo ogromna . i czekam na jutrzejszą operacje laparotomi. Boje się bo w dodatku jestem w 15 tyg. ciąży i boję się o moje nienarodzone maleństwo. Czy któraś z was miała taką sytuacje ? I czy waszym malenstwom nic się nie stało? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×