Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki pod pachą i podejrzenie gruczolaka nadnerczy


Gość IWONA

Rekomendowane odpowiedzi

od miesiąca próbuję dowiedziec się co mam pod pacha.zdaję sobie sprawę, że trudno postawić diagnozę przez internet ale odwiedzilam już ok.16 lekarzy różnej specjalności i nikt nie wie co to za twór. pewnego dnia kiedy podniosłam do góry prawą rękę dostrzegłam pod skórą jakby naprężoną strunę biegnącą od dołu pachowego poprzez rękę w kier.łokcia.centralnie posrodku pachy pojawiły się 3 bolesne guzki-największy średnicy ok.1 cm.pomyślałam-powiększone węzły i pobiegłam do lekarza. onkolog stwierdził,że to nie węzły i zaaplikował 6 tabl.summamed. po 2 t7yg. guzki zniknęły ale w/w twarda,bolesna,podskórna struna / jakby naprężona gruba żyła / pozostała i kieruje się w str. łokcia. udałam się do lekarza poz.diagnoza-zapalne naczynie. chirurg naczyniowy-jakie naczynie?to węzeł.. histopatolog-to nie węzeł to ścięgno..uległ moim prośbom by pobrać material do bad. przypadkowo spotkalam ortopedę-jakie ścięgno a skąd tu ścięgno?...wynik biopsji materiału pobranego spod prawej pachy : bardzo liczne grupy i płaty normotypowych komorek nabłonkowych oraz strzępki tkanki tłuszczowej - obraz kliniczny nietypowy.obraz cytologiczny przypomina odszczepiony gruczoł piersiowy.. ze strachu wykonalam usg piersi-wszystko ok. w miedzyczasie wykonałam tomografię j.brzusznej i miednicy małej- podejrzenie gruczolaka nadnerczy. oto moja historia.od 6.kwietnia kiedy to pod moją pachą zauważyłam ów twór- ja nazywam to gałezią-nikt nie wie co to jest. 30 lat temu studiowałam medycynę.ukończylam jedynie 3 semestry i ja myślę,że jest to zastój chłonki a naczyniu limfatycznym..? błagam o wyjaśnienie wyniku biopsji-już na tym wykladzie nie bylam i o opinię mojego domysłu..[poradżcie gdzie i do kogo powinnam się udać.już teraz odczuwam duży ból przy próbie wyprostowania ręki..może masaż limfatyczny? ale..nie chcę sugerować.. z góry dziękuję za odpowiedż,życzę dużo zdrowia. z poważaniem iwona łódż. z g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przeczytałem Twoje obawy odnośnie : *jakby naprężoną strunę biegnącą od dołu pachowego poprzez rękę* i ...mam to sam ale pod lewą pacha Na początku była kulka, zaczęła znikać ale...równolegle zaczęła pojawiać się ta właśnie *struna*. Obecnie: od dołka do połowy odległości do łokcia. Proszę, jeśli znajdziesz chwilę o info czy udało się coś Tobie w końcu dowiedzieć Czy możesz się ze mną podzielić jakąś informacją. 4 lata temu miałem podobnie w lewej pachwinie (ale bez struny) , wycięte + histopatologia = tłuszczak, ew. kontakt 609 144070, grzegorz, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią od wczoraj zauważyłam pod lewa pachą jakby strunę, która wzbudziła u mnie duży niepokój Na razie nic mnie nie boli, nie ciągnie, ale ....Przy uniesieniu ręki ku górze widać to wyraźnie .Proszę o informację podobnie jak Pan Grzegorz czy udało sie Pani , coś dowiedzieć. sama nie wiem , gdzie z tym i do kogo się udać? Mój nr GG 11811508. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście takie objawy mogą sugerować zastój miejscowy chłonki ze stanem zapalnym naczynia limfatycznego. Może warto byłoby zastanowić się nad wykonaniem dokładnego badania USG tej okolicy z opcją dopplerowską, a nawet rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego lub TK tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście trafiłam do mądrego lekarza - chirurg onkolog, który wykonał mi mnóstwo badań, z których wynika, że jestem zdrowa. Oprócz tego,udrożnił mi pod pachą przewód limfatyczny poprzez odpowiednie i umiejętne uciśnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.moa mama pod lewa pacha wyczula guzek urusl on do ok 3cm lekarz przepisał antybiotyk od zapalenia, po przyjęciu antybiotyku guzek się zmniejszył ale po skończeniu terapii ponownie urusl i dodatkowo pokazała się naciągnięta żyłka idąca w kierunku łokcia, kolejny lekarz zrobił nacięcie w miejscu guza i przepisał antybiotyk obecnie mama czeka na biopcję. proszę o pomoc co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! ja, również mam podobny problem od tygodnia. również, pojawila mi się nie wiadomo skąd, napięta żyłka . zaczyna to mnie z każdym dniem boleć a nawet ból, pojawił się w okolicy lewej piersi . kiedy to kontrolowałąm i uciskałam by wyczuć czy przypadkiem nie mam jakiegoś guza , cała lewa ręka aż do łokcia zaczeła mnie boleć i osłabła. nie wiem co to może być i co było przyczyną tego ,że się tak nagle pojawiła. bez obrazy, ale w dzisiejszych czasach trudno o dobrego specjalistę , więc proszę o pomoc. czy mogę zrobić coś z tą dolegliwością i czy jest na to jakiś lek?. z góry dziękuję i pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej i jak tam z waszymi strunami? Moja żona ma coś takiego i nie potrafi do końca podnieść ręki bo ją ta struna ogranicza. Ostatnio nawet dłoń jest opuchnieta dokładnie przez połowę oraz dwa palce. Była u lekarza ale stwierdził że nie wie co to ! Aha pojawiło się to prawdopodobnie bo to juz kilka miesięcy po badaniu węzłów chłonnych pod pachami. Dajcie znać jak już to zdiagnozowaliscie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×