Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

14 dni po opercji wyrostka i wciąż stan podgorączkowy


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Dokładnie 14 dni temu przeszedłem operację usunięcia wyrostka. Było to ostre zapalenie wyrostka, ale operacja odbyła się bez komplikacji, wyrostek nie był rozlany. Wyszedłem ze szpitala 3 doby po operacji mając stan podgorączkowy (ok 37,2). Dwa dni później miałem już temp 39,2. Okazało się że pod szwem zebrała się ropa, która następnie została usunięta (ok 100 ml.). Założono sączyk (na 2 dni) i dostałem antybiotyk, który brałem przez tydzień. Do dziś codziennie jeżdżę na zmianę opatrunku. Lekarz twierdzi, że rana goi się prawidłowo, 4 dni temu zdjęto mi szwy. Natomiast cały czas utrzymuje się temperatura w granicach 37,0 - 37,3. Czy jest to powód do niepokoju, czy powinienem coś z tym zrobić i jak długo po takiej operacji może utrzymywać się podwyższona temperatura. Dodam jeszcze że nie odczuwam innych większych dolegliwość, czasami czuję kłucie przed wypróżnieniem, ale mniej więcej po przeciwnej stronie szwu (od strony pleców i kości ogonowej) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×