Dieta przy refluksie żołądkowo-dwunastniczym

użytkownik
marta

Szukałam na forum diety przy w/w refluksie, ale jest podane jaką dietę stosować przy refluksie zołądkowo- przełykowym. Czy mam więc stosować taką samą dietę, czy raczej taką jak przy chorobie wrzodowej?
I jeszcze pytanie: Jakie są przyczyny powstawania refluksu żołądkowo- dwunastniczego, czy jest on wyleczalny farmakologicznie i czy jest to inaczej żółciowe zapalenie żołądka?
Dziękuję za pomoc

Reklama
użytkownik
stapler

Nie ma refluksu żołądkowo-dwunastniczego. Treść pokarmowa drogą naturalną przedostaje się z żołądka do dwunastnicy. Prawdopodobnie chodzi Pani o refluks dwunastniczo-żołądkowy czyli żółciowy, gdy patologicznie treść z dwunastnicy cofa się do żołądka. Wywołuje to zazwyczaj żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Dieta najlepsza jak w chorobie wrzodowej żołądka. Leczy się ten stan oczywiście tez farmakologicznie (leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądka oraz prokinetyczne).

użytkownik
marta

Tak, faktycznie chodzi mi o cofanie sie treści pokarmowej z dwunastnicy do żołądka, to właśnie u mnie zdiagnozowano. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

użytkownik
krzysiek

Czy mozliwe jest przy tym refluksie aby sie bardzo zle czuc jakby sie mialo zaraz zemdlec? wlasnie takie dolegliwosci mam prosze o odpowiedz calymi dniami sie zle czuje nie mam zadnej bolesnosci brzucha zgagi czy jest to mozliwe zeby byl refluks dwunastniczo-zoladkowy tak jak to stwierdzil lekarz radiolog na podstawie usg? prosze o odpowiedz

Twoja odpowiedź