Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spożywanie alkoholu po częściowej resekcji wątroby


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, We wrześniu ubiegłego roku przeszedlem resekcje 2 i 3 segmentu lewego płata wątroby. Wykonano rownież cholecystektomię. Cała powyższa operacja byłą częścia przeszczepu rodzinnego wątroby dla małego dziecka z mojej rodziny. Nie zadawałem wczęsniej tego pytania lekrzom ponieważ uważałem, że w obliczu takiej sytuacji (fragment wątroby był dla 2 letniego dziecka mojej siostry) nie stosowne jest pytanie o możliowść spożywania alkoholu po zabiegu. Obecnie czuje sie naprawdę dobrze i gdyby nie blizna na brzuchu zupełnie nie odczuwałbym dyskomfortu. Kontrolne badania krwi oraz tomografia nie pokazują niczego niepokojącego. Po miesiącu od zabiegu wróciłem do dawnych nawyków żywieniowych oraz nie ukrywam spożywałem alhohol. Jednak robiłem to w miarę rozsadnie. Ostatnio zdażyło mi się kilka razy wypić za dużo i dość kiepsko czułem się na drugi dzień. Moje pytanie brzmi czy w mojej sytuacji wogóle powinno się pic alkohol i czy jest dopuszczalne picie w rozsadnych ilosciach. Nadmienie, iż nie zdaża mi sie pic cześciej niż raz na tydzien - dwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×