Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie podczas defekacji


Gość Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu(2 tyg)zauwazylem,ze podczas defekacji z odbytu leci mi krew.Krew ma kolor zywoczerwony i widac,ze jest swieza.Wystepuje ona w roznym nasileniu,raz jest taka rzadka a czasami taka gestsza jakby zmieszana z jakim sluzem lub rzadkim stolcem.Od tego momentu nastapila zmiana rytmu wyproznien jak i konsystencja oddawanego stolca.W przeciagu calego dnia toalete odwiedzam bardzo czesto,zdarza sie tak,ze zaraz po wyjsciu z toalety czuje,ze zaraz musze tam wrocic.Defekacje nastepuja bardzo czesto,powiedzmy,ze co godzine ale nie caly czas.Najgorsza jest ta niepewnosc bo nie mam nad tym zadnej kontroli a takie uczucie pojawia sie w najmniej spodziewanych momentach.Dodam,ze nic mnie nie boli.Tak samo jest podczas defekacji,zadnych dolegliwosci bolowych.Czasami odczuwam takie jakby burczenie lub przelewanie w brzuchu ale to uczucie nie zawsze sie pojawia.Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co dokładnie może się dziać. Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga bezpośrednio najlepiej proktologa. Być może to objaw żylaków odbytu, szczeliny lub też zapalenia odbytnicy lub jelita grubego. Nie wykluczone, że będą potrzebne dodatkowe badania (np. rektoskopia czy też kolonoskopia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×