Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do pani gosi jak pani poradzil a sobie z uciążliwymi zaparciami po operacji ja jestem miesiac po zabiegu nadal bardzo sie z tym męcze nigdzie nie znalazłam pomocnej informacji przypadkiem znalazłam forum i pani opis bardzo proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pyta o zaparcia. Coz, mam je do tej pory.I o ile lekarze maja inne zdanie, wiem swoje. Bo to ja czuje co i jak. U mnie, to implant musial spowodowac jakies uciski w okolicy odbytu, ze mam uczucie,ze mnie sciska i nie moge sie wyproznic. Do dzis, brzuch wzdety i mam stres z tego powodu, bo zawsze mialam piekny, plaki brzuch. Co prawda jest lepiej niz bylo rok czy pol roku temu. BO dulcobis zazywam teraz co dwa, trzy dni. W miedzyczasie jakos z wysilkiem, ale sie troszeczke wyprozniam. lekarze to nie przyjmuja do wiadomosci,ze cos cisnie na okolice zwiecza czy innego czego w okolicach odbytu. Ja to tam po prostu czuje,ze trudno mi sie napina a nawet gazy czasem przez ten scisk tam nie moga sie wydostac. Aha, laktuloza mip tez pomaga.Dalej, sanatorium z ZUS. Mnie nikt nie zmuis, nie lubie i nie chce tego...Zadnych badan z krwi cy rtg nie potrzebowlama. Tego sie nie wymaga do sanatorium z ZUS, tylko do sanatorium z NFZ. Lekarz w ZUS jest zazwyczaj wrogiem dla nas. Ale, niekiedy znajdzie sie taki, ktory woli dac sanatorium niz potem swiadczenie. Raczej dostaniesz bez problemu. I to nie zadna komisja, tylko jeden orzecznik. Komisja to trzy osoby i dopiero wtedy, kiedy sie ktos odwoluje od negatywnej decyzji co do swidczenia czy renty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jowita z Krakowa

Witajcie:) jak tam kręgosłupy? Względnie ok? Ja powoli przymierzam się do powrotu do pracy, myślę że za dwa tygodnie będę siedzieć już za biurkiem. Najbardziej martwiący mnie objaw czyli ból w trakcie kichania i kaszlu właściwie całkiem minął. Fakt że po operacji nadal się utrzymywał spędzał mi sen z powiek. Zostałam w tym tygodniu znowu dokładanie zbadana (zmacana jak sobie żartem mówię) i stwierdzono, że bóle które mnie męczą i na które tak się skarżę to bóle stawów krzyżowo-biodrowych. Jak nie urok to..... Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie chocby rtg stawow krzyzowo-biodrowych? To konieczne, gdyz dolegliowsoci sa niemal identyczne jak od kregoslupa. Ja mialam rtg i jednak nie biodra....Tak w ogole wczoarj sobie z rodzinna pgadalam, i tez jest zgodna ze mna,ze te problemy z wyproznianiem, sa wynikiem operacji kregoslupa. Po prostu jakies nerwy w okolicy odbytu zostaly musniete.Coz, tragedia zyciowa rto nie jest, ale zwazywszy,ze po opercaji liczylam na calkowite ustapienie bolu, a ustapil on w granicach 30-40%, plus te dodatkowe dysfunkcje, to nie wiem, czy drugi raz bym sie poddala operacji. Mojalekarka widzii,, ze lepiej jednak funkcjonuje, nie mam problemiow jak wczesniej ze wstawaniem z krzesla... Wracajac do Waszych bioder, to co wam lekarze proponuja? Rafal, zaniosles papiery do ZUS o sanatorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EwaGosia zmartwiłaś mnie tym w

Gosia zmartwiłaś mnie tym wyypróżnianiem. Ja bez wspomagaczy nic nie zdziałam. Myślałam ,że po czasie to przejdzie. Jeżeli chodzi o biodro to mam zrobić RTG biodra, bo lekarz stwierdził, że to co mnie boli to jest od biodra. Zobaczymy co wyjdzie jak zrbię zdjęcie, czy żeczywiście to od biodra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witajcie ja od lat trzech bez wspomagaczy ani rusz myslałam ze operacja następna cos da że coś uwiera ale to nerw został uszkodzony pomimo ze tyle czasu minęło nie potrafie się z tym pogodzić a wspomagaczy trzeba brac coraz to więcej , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Złożyłem wniosek do Zusu na rehabilitację w ramach prewencji i teraz czekam, aż mnie wezwą :) Gosia - od kogo miałaś zwolnienie w ramach prewencji? Pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Beaty Bardzo dobrzy neurochirurdzy są w Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu Zdroju, a zwłaszcza ordynator- człowiek o wielkim sercu i bardzo dobry specjalista. Wykonują bardzo trudne operacje i jeżeli Twój kręgoslup jest operowalny to na pewno Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skorpion

Do Beaty. Małżeństwo Baranowscy. Zabiegi w Konstancinie. Wizyta w Raszynie. Wyszukiwarka google. Miesiąc po operacji. Boli jak jasny gwint. Za 3 tygodnie mam umówione zabiegi rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skorpion

Beata! Tu namiary i kto pyta nie błądzi. Mam w tej chwili stabilizatory po obu stronach. usunięte trzy dyski. Lędźwiowy. Wszystko to na przestrzeni L2-S1 Przed zabiegiem otrzymałem poważne ostrzeżenie - będzie bolało. http://www.pawelbaranowski.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakiego pójdziesz lekarza, czy prywatnie czy z NFZ. Operacje też są z NFZ wtedy nic się nie płaci, a jak będziesz chciała prywatnie to nie wiem ile kosztuje operacja kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacje kregoslupa platne kosztuja roznie, zaleznie od tego, co robia, czy tez co wloza. Koszt nawet i 20 tysiecy zlotych. Do Rafala, zwolnienie daje sanatorium, w ktorym jestes. Na poczatku daja zaswiadczenie,ze przebywasz na leczeniu a na koniec, wypis i zwolnienie lekarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, nie wiem, czy o cos pytali? Chyba o jakies pierdoly, bo przeciez lekarz na skierowaniu wszystko napisal. Dobrze miec swe wyniki, rezonans, wypis ze szpitala, moze cos od neurochirurga...Mow,ze czujesz, ze Ci sie pogarsza,ze boli bardziej, ze chcialbys miec rehabilitacje, by opoznic powrot dolegliwosci.Sadze,ze to wystarczy, bo sanatorium to raczej pierwszy raz daja kazdemu a tym bardziej, jak juz miales operacje. Dadza Ci bez problemu. Rafal, to nie jest wezwanie na zadna komisje. Komisja jest bowiem gremium odwolawczym i sklada sie z trzech osob. jest wtedy, gdy odwolujesz sie od decyzji pierwszej instancji a taka jest jeden orzecznik, ktory orzeka. Ty masz wezwanie do orzecznika.Jak dostaniesz sanatorium to w fajnym terminie. CHoc, czasem masz to juz za trzy tygodnie od wizyty, czasem dopiero po trzech miesiacach. Napisz jakby co w poniedzialek..Pozdrawiam. Ja za zadne skarby nie chce na zadna prewencje , do zadnego sanatorium. Jedni tak lubia sanatoryjne klimaty,ze tam co rok jezdza, dla mnie to meczarnia, wiec nie chce juz tego nigdy. Ale, to jak z gustami, nie dyskutuje sie, czy ktos lubi takie czy inne jedzenie, takie czy inne kolory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Już wróciłem i w streszczeniu opisuję :) U orzecznika były pytania jak się czuję, kiedy i w jakich pozycjach mnie kręgosłup boli od kiedy się leczę, czy mam jakieś inne choroby, czy mam nadciśnienie, wzrost, waga. Badała mnie na stojąco żebym się pochylił jak najdalej w kierunku podłogi i powiedział kiedy i gdzie mnie boli, odczucia czy są nerwy w porządku na siedząco stukając młoteczkiem po kolanie i na klęcząco po piętach. Mi powiedziała że jestem zdrowy, ale ja jej na to powiedziałem że jak by było w porządku to bym nie składał papierów do zusu i jeszcze parę ważnych szczegółów o swojej chorobie jej powiedziałem i powiedziała że mnie wysyła do sanatorium albo w Szczecinie albo do Dziwnówka. Musiałem pójść do pokoju na 1 piętrze i tam dostałem zawiadomienie o skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej zus. I mam termin na 8 kwietnia 2014 r. do ośrodka Jantar Centrum wypoczynku i rehabilitacji. Czy ktoś z Was był tam? Jak tak to proszę o jakieś informację jak tam było. Na jaki czas dostanę tam termin to jeszcze nie wiem? Prawdopodobnie na 3 tygodnie. Pozdrawiam cieplutko i jak coś to pytajcie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, TY niewiele wiesz, jak widze. W calej Polsce turnusy ZUSowskie zaczynaja sie, bez wgledu na miejsce, w tym samym terminie. Wszystkie turnusy trwaja 24 dni dni.Potwierdza sie tylko to,ze orzecznik w ZUS, jak i caly ZUS, najchetniej by kazdemu wmowil,ze jest zdrowy...Pozdrawiam. ZYcze, by CI sie poprawilo. Znam opinie lekarzy, ktorzy w takich sanatoriach pracuja. Mi kilka lat emu jeden w POlczynie powiedzial, ze jak ktos bardzo chory, to mu to leczenie sanatoryjne jest potrzebne jak psu buda...Wiekszosc ludzi jezdzi do sanatorium, bo lubi sanatoria a jak ma mozliwosc za darmo, za kase podatnika jechac, to stara sie o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Witaj Gosiu :) Ja zawsze jestem takiego zdania że jak nie spróbujesz to się nie przekonasz że czy ci się polepszy po takich zabiegach, wiem że rehabilitańci się czasem mylą i nie myślą o tym że mogą kogoś bardziej uszkodzić, chyba że się trafi na takiego ci jest taki który mówi że jak ktoś nie daje rady to nie na siłę, a widziałem jak rehabilitantka zmusiła starszą kobietę do jednego rodzaju ćwiczeń aż kobieta krzyknęła z bólu i tak może być wszędzie i według własnej wiedzy powinniśmy uważać na to żeby nie przeholować z ćwiczeniami i tak samo na zabiegach z bioprądami bo z tym też się mylą albo nie właściwie są urządzenia ustawione bo przedemną było kilku i po mnie również i jest kilka urządzeń na sali i każde z urządzeń jest inaczej ustawione :( Ci co nie wiedzą to powinni to sobie zapamiętać jak jest urządzenie ustawione bo za każdym razem będzie inaczej. Dziękuję Gosiu że coś napisałaś bo teraz nie jest tu fajnie pisać przez przypadkowych ludzi co wchodzą wpisują co im nie pasuje to znaczy osoby i już ich tu nie ma :( Będzie dobrze i tak trzeba myśleć :) Życie jest tylko jedno :) Pozdrawiam cię Gosiu i resztę chorych którzy tu zaglądają :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×