Powiększony gruczoł krokowy

użytkownik
Halina

Mój mąż( 56 lat) miał robione usg jamy brzusznej i stwierdzono ,że ma wątrobę niepowiększoną,z dwiema hiperechogenicznymi zmianami w lewym płacie o śr.15mm i 6 mm.Prawa nerka z torbielą korową w dolnym biegunie śr18mm.W polu centralnym lewej nerki kilka różnokształtnych zmian cystycznych . Śledziona większa o wym. 125x70mm. Gruczoł krokowy powiększony o obj.38cm3* Młody urolog polecił półroczną obserwację. Panie Doktorze czy w tym wypadku można tak długo czekać ,czy raczej już teraz nie należałoby podjąć leczenia. Mąż otrzymał tylko kontynuacje leku na prostatę (AlfuLEK 10). Bardzo proszę o odpowiedź.

Reklama
użytkownik
stapler

Skoro urolog zadecydował obserwację to na pewno jest pewny, że nie ma podstaw do niepokoju i nie ma niebezpieczeństwa istnienia nowotworu prostaty. Proszę stosować się do zaleceń lekarzy prowadzących.

użytkownik
Bogusia

Mój syn (22 lata) miał robione USG jamy brzusznej lekarz radiolog stwierdził iż gruczoł krokowy jest nieco powiększony 3,7 x 3,1 cm, zwapnienie 1,0 cm. Co to oznacza? Co robić, błagam o radę.

użytkownik
stapler

Niestety z tym zwapnienie już nie da się nic zrobić. Prawdopodobnie to ognisko zwapnienia powstało z uwagi na przebyty jakiś proces zapalny gruczołu krokowego w przeszłości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że syn może mieć kłopoty z płodnością. Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

użytkownik
Grzegorz

Witam ,miałem badanie usg gruczołu krokowego ,wynik badania : Gruczoł krokowy o jednorodnej strukturze ,niskoechogeniczny ,miernie powiększony ,25x35 mm , Prosze o wyjasnienie

użytkownik
BrubyyMarek

Dziwie sie ze po wykonaniu badania lekarz zaleca tylko obserwacje a nie działa w tym kierunku. Sam czekam na wynik i jestem coraz bardziej przerażony tym wszystkim.

użytkownik
robaso52

Tylko obserwację? To bardzo dziwne. Zawsze coś sie dostaje. Ja najpierw przyjmowałem tylko suplement prostaceum. Spokojnie go przyjmuje nawet teraz podczas leczenia i mam pewnosc ze nie zaszkodze sobie, bo jest naturalny i bezpieczny. Ale i tak jestem zdania, że sama onserwacja nie pomaga a może być gorzej.

Twoja odpowiedź