Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony gruczoł krokowy


Gość Halina

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż( 56 lat) miał robione usg jamy brzusznej i stwierdzono ,że ma wątrobę niepowiększoną,z dwiema hiperechogenicznymi zmianami w lewym płacie o śr.15mm i 6 mm.Prawa nerka z torbielą korową w dolnym biegunie śr18mm.W polu centralnym lewej nerki kilka różnokształtnych zmian cystycznych . Śledziona większa o wym. 125x70mm. Gruczoł krokowy powiększony o obj.38cm3* Młody urolog polecił półroczną obserwację. Panie Doktorze czy w tym wypadku można tak długo czekać ,czy raczej już teraz nie należałoby podjąć leczenia. Mąż otrzymał tylko kontynuacje leku na prostatę (AlfuLEK 10). Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn (22 lata) miał robione USG jamy brzusznej lekarz radiolog stwierdził iż gruczoł krokowy jest nieco powiększony 3,7 x 3,1 cm, zwapnienie 1,0 cm. Co to oznacza? Co robić, błagam o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym zwapnienie już nie da się nic zrobić. Prawdopodobnie to ognisko zwapnienia powstało z uwagi na przebyty jakiś proces zapalny gruczołu krokowego w przeszłości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że syn może mieć kłopoty z płodnością. Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obserwację? To bardzo dziwne. Zawsze coś sie dostaje. Ja najpierw przyjmowałem tylko suplement prostaceum. Spokojnie go przyjmuje nawet teraz podczas leczenia i mam pewnosc ze nie zaszkodze sobie, bo jest naturalny i bezpieczny. Ale i tak jestem zdania, że sama onserwacja nie pomaga a może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×