Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Wodniak a torbiel jądra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam Ostatnio byłem na konsultacji u chirurga urologa, który powiedział mi że być może mam torbiel na lewym najądrzu, kazał również zrobić badania USG oraz na obecność markerów nowotworowych. Poszedłem na badanie USG i radiolog powiedział, że nie ma żadnego guza ani torbieli, a wykrył wodniaka ok 15 ml. Jądra oraz najądrza prawidłowej wielkości. Czy takie pomyłki się zdarzają? Dodam, że jakieś 2 lata temu miałem zabieg podwiązania żyły jądrowej w związku z żylakami powrózka nasiennego. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
i czy taki wodniak to coś groźnego i czy wymagana jest operacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wodniak jest powikłaniem zabiegu usuwania żylaków powrózka nasiennego. Niestety czasami palpacyjnie trudno odróżnić wodniaka od torbieli nasiennej, dlatego wykonuje się kontrolne usg moszny. Z wynikiem najlepiej udać się ponownie do urologa. Taki wodniak pewnie nie będzie jeszcze operowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gucio
Haemophilus pisze co mu slina na język przyniesie.Niedawno,na moje zapytanie odpowiedział,że lekarz bez problemu odróżni palpacyjnie wodniaka od innych,,tworów* na jądrze.Mało wiarygodny doradca..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość skt
czy jest to konieczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gutio
myślę że lepiej zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość porfiria
Odróżni wodniaka od innych niepłynnych tworów na jądrze jest stosunkowo łatwo to prawda. Natomiast różnicowanie wodniaka od torbieli w badaniu klinicznym jest trudne. Dlatego Heamophilus miał rację w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.