Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewka

Czy rozmiar przepukliny pooperacyjnej decyduje o użyciu siatki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewka
Witam serdecznie. Mam 25 lat. W grudniu ubiegłego roku miałam operacje nowotworu niezłośliwego który znajdował się w części brzusznej oraz wpuście (ok 5 cm). Teraz mam bliznę ok 19 cm. Dość długo dochodziłam do siebie, a tym czasem parę dni temu będąc na kontroli w onkologii usłyszałam, że mam malutką przepuklinę pooperacyjną i muszę mieć kolejną operacje...Mam pytanie czy wielkość przepukliny decyduje o użyciu siatki? czy tylko tam gdzie jest spory ubytek można ją zastosować. Dodam, że nie rodziłam i obawiam się, że jeśli będę operowana bez użycia siatki, przepuklina wróci. Dziękuję serdecznie za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zazwyczaj siatkę stosuje się w przypadku bardzo dużych przepuklin, ale nie jest to regułą. Siatkę głównie używa się jeśli powłoki brzuszne wokół wrót przepukliny są znacznie osłabione (ścienczałe) i trzeba je wzmocnić dodatkowym materiałem. Dopiero w czasie operacji (widząc stan tkanek) chirurg decyduje o zastosowaniu lub nie siatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.