Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Do jakiego specjalisty się udać? wzdęty brzuch i ból w podbrzuszu


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu miewam wzdety brzuch i ból w podbrzuszu. Od zawsze miałam zaparcia, zdarzały sie też kłopoty z hemoroidami, do czego przywykłam lecząc się ambulatoryjnie. Jednak ostatnio zauważam że częściej niz zwykle oddaję stolec i często też występują u mnie gazy. To właściwie mnie tak nie niepokoi, jak ból z powodu wzdętego brzucha. Proszę mi doradzić czy powinnam sie udać do proktologa, czy do innego specjalisty? Boję sie o tym myśleć, ale czy nie są to objawy raka jelita grubego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam te objawy i z mojedo doswiadczenia opisze Pani pare szczegolow,otoz:powinna pani udac sie do gastroentrologa (w moim wypadku bylam u gastrologa poniewaz mialam problemy z kwasami i w dalszym odcinku byl szpital gdzie mi robiono kolonoskopie ze wzgledu na(ciemny stolec z krwia,zaparcia naprzemian z rozwolnieniem,wzdecia brzucha,problemy z oproznieniem gazow,mdlosci,powracajace hemoroidy,okazalo sie rowniez ze mam za dlugie podraznione jelito w miejscu gdzie znajduje sie (Colon) gastroskopia byla baaardzo nieprzyjemna ale kolonoskopi prosze sie nie obawiac jest to badanie bezbolesne ,lekarz przez odbyt wklada cienki wziernik z kamerka nawet na pania specjalnie nie patrzac,bada cala dlugosc jelita(u mnie bylo widac w ktorym miejscu zostalo uszkodzone) swietne precyzyjne badanie ,lezy sie na boku a lekarz bardzo delikatnie uciska brzuch ,fakt zabolalo mnie w jednej chwili pod zebrem ale trwalo to sekunde i tylko dlatego ze bylo uszkodzone jelito(bede operowanabardzo mi pomogly leki ,priobiotyki.Najprawdopodobniej Pani problemy wywodza sie ze zlej diety,braku ruchumzarzywanie malej ilosci blonnika.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę,mam problem z bólem brzucha jak to opisać,najpierw mnie boli bod brzuchem takie wrażenie jak by miała mi cała macica wyskoczyć wrażenie takie jak do porodu,później rozchodzi się na cały brzuch.Stolce oddaję co 4-5 dni gdy byłam na badaniach wszystkie mi wychodzą poprawnie mało tego lekarze nie wiedzą gdzie szukać przyczyny?od 1,5 roku mam wkładkę hormonalną założoną może to jest przyczyna?czy powinnam ja wyciągnąć? Gdzie mam teraz się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taki ból złapał w sobotę, ale nie czekałem do poniedziałku żeby pójść do przychodni tylko skorzystałem z weekendowej opieki lekarskiej w CMP Kraków. Mam tam nawet niedaleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×