Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawej dolnej części brzucha


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 22-letnim mężczyzną, od ponad 2 lat dokucza mi dość nieprzyjemny ból w dolnej prawej części brzucha. Robiłem różne badania, ale nadal nikt nie potrafi powiedzieć co to może być. Nie jest to wyrostek, ponieważ miałem zabieg usunięcia ponad 10 lat temu. Przeprowadzono również u mnie kolonoskopię jako że miałem obciążony wywiad rodzinny. Kolonoskopia nie wykazała żadnych polipów. Także badania krwi które robiłem, ogólne oraz wątrobowe wyszły dobrze. W wieku 8-9 lat przeszedłem żółtaczkę pokarmową. Nie chudnę, nie tyję, nie mam zaparć ani biegunek. USG, robiłem dwukrotnie w odstępie 6 miesięcy, nie wykazało żadnych zmian. Bóle występują na czczo, po jedzeniu - przeróżnie. Przez ostatnie 2 zimy nie występowały, ale w pozostałych miesiącach są obecne. Pojawiają się w różnych odstępach czasu. *Atak* trwa około kwadransa. Ból palący, czasem kujący. Czy mógłbym dostać jakąś sugestię co to mogłoby być i jakie badania można jeszcze wykonać żeby wreszcie określić co jest przyczyną bólu? Załączam linki do skanów badań i wypisu, ze szpitala: http://img410.imageshack.us/gal.php?g=usg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym się jeszcze skonsultować bezpośrednio z chirurgiem, aby wykluczyć istnienie przepukliny pachwinowej lub udowej mogącej dawać takie objawy. W przypadku braku przepukliny rzeczywiście mogą to być zaburzenia typu zespołu jelita drażliwego. Leczeniem tego stanu powinien zająć się gastroenterolog. Można ewentualnie jeszcze skonsultować się z neurologiem celem wykluczenia podłoża neurologicznego (nerwobólów) tychże objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat i od ponad roku mam bóle brzucha w prawej dolnej jego części, występują one okresowo, nie zauważyłam, żadnej prawidłowości ich występowania prócz trwania bólu, Ból utrzymuje się około 4/6 dni, nie jest on ostry, kiedy zajmę się czymś, zapominam o dolegliwości, ale jest to niepokojące. Boję się iść do lekarza, ale im dłużej zwlekam, tym pojawiający się ból jest silniejszy. Proszę o radę. Karolcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie na pewno bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Być może bóle są związane ze zdenerwowaniem powodującym złą pracę jelit (zespół jelita drażliwego). Jednak, aby to stwierdzić wymagane jest bezpośrednie badanie lekarskie i zapewne badania dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem młodą osobą mam 19 lat w prawej części Brzucha tak na wysokości pępka bardziej w stronę biodra wyczuwam zgrubienie.Gdy byłam u lekarza pani doktor powiedziała że to może być przyczyna sklejonego jelita i dlatego to nie jest wyczuwalne każdego dnia. Również dodała że przyczyną może być za cienkie jelito własnie w tym miejscu,ale może temu towarzyszyć ból i wzdęcia?? Czy może to być coś związanego z jajnikiem ale czy byłoby to wyczuwalne i co jakiś czas znikało?? Prosiłabym o jakąś odpowiedz bo nie wiem co powinnam zrobić..Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×