Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kuba

Palenie papierosów po operacji żylaków powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kuba
Jestem parę dni po laparoskopowej operacji żylaków powrózka nasiennego,przy czym jestem nałogowym palaczem. Moje pytanie-czy mogę już palić jeżeli jestem pare dni po zabiegu? Czy może jednak musi minąć jakiś czas zanim będe mógł sięgnąć po papierosa? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie ma ewidentnych przeciwwskazań -można palić papierosy po zabiegu, tym bardziej po kilku dniach. Może jednak wykorzysta Pan ten okres na rzucenie nałogu skoro wytrzymał Pan już kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Odpowiedź jest jasna i klarowna. Musisz koniecznie rzucić palenie na stałe! Zagraża to bezpośrednio Twojej płodności. Pojawia sie rowniez ryzyko zachorowania na rak jądra przy ktorym byly sie zylaki. pozdrawiam lek. med. Marcin B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
Panie Marcinie, nowotwór powstaje tak czy siak , czy palimy czy nie... Palenie tylko zwiększa ryzyko nowotworu. A palenie po zabiegu Żylaków Powrózka Nasiennego to już nie wiem , bo sam mam taki pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.