Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany pourazowe kolana i mięśnia obszernego przyśrodkowego


Gość Piotr S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat 15 października doznałem urazu kolana i mięśnia czterogłowego ,dziś odebrałem wyniki wraz z opisem z rezonansu magnetycznego poniżej przepisze sam wniosek. Wniosek : Zaawansowane zmiany pourazowe aparatu wyprostnego kolana z widocznym rozległym uszkodzeniem mięśnia obszernego przyśrodkowego, ścięgna mięsnia czworogłowego uda, wiązadła właściwego rzepki oraz troczków przyśrodkowych. Rozległe zmiany obrzękowe dolnego bieguna rzepki oraz kłykcia bocznego kości piszczelowej. Niewielkie zmiany przeciążeniowe ACL i rogu tylnego łękotki przyśrodkowej Proszę o przybliżenie mi sposobu leczenia jakie będę musiał przejść i czasu jego trwania oraz wszelkich możliwych informacji na temat mojej przypadłości, gdyż wizytę u chirurga mam wyznaczoną dopiero na wtorek,a strach przed trwałym kalectwem robi swoje. Z poważaniem Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan zauważył jest to portal chirurgii ogólnej nie zajmujący się szczegółowo ortopedią i traumatologią narządu ruchu. Na dalsze leczenie ma nie tylko wpływ wynik RM, ale Pana stan kliniczny. Musi Pana dokładnie zbadać ortopeda i dopiero on zadecyduje o dalszych możliwościach leczenia na podstawie badania klinicznego jak i wyniku RM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×