Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość agata

Ból po usunięciu wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata
Jak w temacie piszę,6 miesięcy temu miałam usunięty wyrostek. od kilku dni czuję trochę mocny ból w miejscu blizny pooperacyjnej.Wcześniej pobolewało mnie,ale sporo mniej i zwykle np jak za szybko się wyprostowaąlm lub coś nieco cięższego podniosłam. także bóle towarzysza mi jeśli śpię na tym boku lub na brzuchu to rano nie mogę podnieść się z łóżka tak boli jakby ktoś mi coś wyrywał z brzucha. Czy to jakieś normalne,typowe dolegliwości po tego typu zabiegu czy też nalezy się tym zaniepokoić i udać do lekarza na jakies badania?? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
po Appendektomii /ok pół roku/nie powinny pojawiać się takie bóle/ o ile są b.mocne/leżenie na brzuchu też nie jest wskazane.Mogą występować bóle spowodowane pogodą,również psychogenne. Aby pozbyć sie wątpliwości czy nie nastąpiła wznowa,proszę wykonać badanie USG,w zależności od wyniku,wizyta u chirurga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agata
wznowa czego może nastąpić ? na dodatek jak dotykam i lekko nacisnę blizne w jednym miejscu to czuję pod palcem taki niby guzek czy coś i jak przycisnę nawet nie bardzo to booli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Mogła wystąpić w tym miejscu przepuchlina pooperacyjna /pęknięcie powłok/lub wytworzyć ropień.Takie odczucie guzka ,może być zrostem,dlatego należy wykonać USG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monia
miałam cztery lata temu wycinany, jestem bardzo aktywną osobą i do tej pory po np. brzuszkach czuje to szarpanie, już nie tak długie. Samo występowanie go świadczy o tym że coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.