Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość liliana-30

W piersi zmiana ogniskowa o obniżonej echogenności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość liliana-30
Wczoraj miałam zrobione usg piersi - opis: w piersi prawej zmiana ogniskowa o obniżonej echogennosci - wielkości 8x5x6mm.doły pachowe wolne. nie mam pojęcia co to oznacza a wizyta u onkologa dopiero za tydzień. 2 miesiące temu przestałam brać tabletki antykoncep. (Cilest) po prawie 7 latach zażywania. czy to może mieć coś wspolnego z guzkiem? mam dopiero 30 lat. proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiana raczej nie budzi ewidentnych podejrzeń złośliwości. Należałoby wykonać celem pogłebienia diagnostyki biopsję cienkoigłową. O tym oczywiście zadecyduje onkolog. Czasami środki hormonalne mogą wywoływać powstawanie zmian typu gruczolakowłókniaków (zmiany łagodne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość liliana-30
jestem raczej za wycięciem guzka w całości i poddaniu go badaniu histopatologicznemu. podobno biopsja cienkoigłowa jest niedokładna czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak. Ale zmiana jest bardzo mała. Czy Pani ją sobie wyczuwa? W przypadku niewyczuwalnej zmiany chirurg będzie miał duży kłopot w jej usunięciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość liliana-30
guzek wyczułam sama, jest osadzony dość płytko, lekarz ginekolog również go wyczuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.