Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonstrukcja napletka po obrzezaniu


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze. Przed rokiem zostałem z przyczyn medycznych poddany obrzezaniu całkowitemu. Moje pytanie dotyczy tego, czy jest możliwy przeszczep skóry napletka, tak by odbudować ten skomplikowany element penisa i przywrócić jego funkcjonalność. Nie chodzi mi o ćwiczenia rozciągające, ponieważ one niczego poza wyglądem nie są w stanie zmienić a o operację, czy jakiś inny bardziej skomplikowany zabieg, który pozwoli mi znów cieszyć się pełnią przeżyć w życiu seksualnym. Zdaję sobie sprawę, że trudno mówić o odbudowaniu złożonych struktur nerwowych napletka, jednak czy należy mieć nadzieję, że gdzieś jest lub będzie to w jakimś stopniu możliwe. W moim przypadku żołądź penisa po obrzezaniu jest sucha i znieczulona prawie całkowicie, co utrudnia bardzo współżycie. Do kogo powinienem jeszcze zwrócić się z prośbą o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Niedawno odkryłem, że nie jestem w stanie odbyć stosunku z kobietą. Oczywiście nie czuję niczego, po paru minutach staje się miękki i tak się kończy nocna zabawa. Obecnie staram się naciągać skórę na penisie. Może za parę lat wrażliwość się trochę zwiększy. Bardzo na to liczę, bo na razie pozostaje mi celibat. Przy każdej wizycie w łazience naciągam skórę ręką tak mocno, jak mogę wytrzymać (to jednak boli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki stan ma podłoże psychiczne, a nie związane z przebytym zabiegiem obrzezania czy też zbyt krótkim napletkiem. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się jeszcze z urologiem bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foreskin restoration (www.google.pl) i jest to bzdura ze *poza wyglądem nic nie zmienia* bo zmienia i to duzo, jestes w stanie uzyskać większą czesc wrazliwosci jaką posiadaja nieobrzezani mezczyzni. Niestety trwa to dosc dlugo ale warto. naciagac i tyle i przeszczep jest jak najbardziej mozliwy ale niewarty poniewaz efekt moze byc nie satysfakcjonujacy i moze spowodowac rozne powiklania jak i koszt jest ogromny (okolo3-5 tys dolarow). W polsce takich zabiegow sie nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×